sara-sara

Vztah Japonců ke zvířatům…

Proč se Japonci, jinak tolik respektující floru i faunu, chovají tak brutálně k některým zvířatům?
Doplňuji:
(Nevím, jak reagovat na odpovědi, tak doplňuji otázku :) – erreursalope, právě že Japonci nepatří mezi asijské národy, kteří psy jedí, jeden ze šógunů za to prý snad dokonce popravoval. Jedí i prasata či krávy, ale mušení ryb či vodních savců jim problém nedělá…)

Nejlepší odpověď
poa.li

Záleží to hodně na zvycích.. Na tom, co je kde považováno za „normální“. Kdybychom se my – Evropané, podívali s odstupem na některé modely našeho chování (třeba mezi sebou), také bychom možná nevycházeli z údivu.

Další odpovědi
erreursalope

!!!