annas

Vzpomínáte si na slova rodičů: „Až skončí večerníček, tak hajdy na kutě“? Proč je dnes o večerníček malý zájem?

Sleduje ho jen necelých 250 000 kluků a holek. Z tohoto důvodu také večerníčky od ledna poběží na druhém kanálu České televize (čas 18.45 hod. zůstává).

Místo domácí pohádky vítězí uječené primitivní animace z Japonska, z mrtvých vstalí Šmoulové či Pokémoni, Bakugani a všemožné komiksové vykopávky.

Podle časopisu Květy.

Nejlepší odpověď
Drap

Je to dáno posunem celé společnosti, většinovým chápáním kultůry a uspěchaností.
V mém mládí nebylo tolik pořadů pro děti. Samotné puštění televize bylo svým způsobem svátek. Nebyli vídea, počítače spousta DVD s pohádkami a filmy. My jsme to chápali jako něco mimořádného. Dnešní populace na tom nic nevidí, je to jen jedna z věcí kterých je spousta podobných všude kolem nás.

Další odpovědi
hanny 2

Děti je mají možnost sledovat na CD a DVD i přes den,takže večer v televizi už jim ten večerníček není tak vzácný jako nám,když jsme byli malí.
Navíc je spousta jiných bláznivých seriálů…

Michal Kole

Asi je furt stejný a chtělo by to nějakou moderní inovaci.

anonym

Nevím jak to je jinde v rodinách,ale ti naši vnoučci(10,9 let) se dívají na „večerníček“ pravidelně a za dva,tři roky přibyde další divák. Vše je jenom o rodičích,nějaká výmluva na PC,internet,DVD je neomluvitelná!

SonsyMite

V tu chvíli běží Simpsonovi

lexx

Protože mají PC, dvd, fleš paměti (VHS už moc ne) a další média, nabídka je pestrá, široká. Pro mě byl kdysi atrakcí Fantomas, Superman nebo Hvězdné války, na to jsem se těšil celý den. Vynálezem videa a dostupností všeho zájem opadl – na kazety sedá prach nebo leží v garáži.

pokazdejinak

jako máma nenávidím animáček – taky jsem ho před dětmi schovávala víc než rok… jenže pak to viděli u známých na návštěvě a bylo po klidu :/

v létě, když lítali venku, tak jim ani nechyběl, ale jak jsou doma a snažím se jim to přepnout jinam, tak to berou jako trest… a když je nechci trestat, tak holt běží v televizi animáček

večerníček to nějak nestíhá… sice si ho nahráváme „na kouknutí“, ale když ten animáček končí až v 8, tak je pak ženu do postelí, a na večerníčka už kolikrát ani nedojde

Andělé

Souhlasím s Drapem…
Je to smutné Annas,naše česká kultura,prohrává nad opravdu primitivními animacemi nebo -nedá se to ani nazvat pohádkami,jen ubohými,snobský­mi,arogantními,a­gresivními dětskými seriálami.Bývám z toho někdy špatná,vzpomí­nám,jak jsme jako děti,měly z večerníčku doslova požitek.
Já lpím na tom,aby můj šestiletý syn stále sledoval večerníček.Den­nodenně se na něj dívá.Jak ale píše Barbakan,je třeba,aby rodiče k tomu děti vedli. Je to hodně těžké,protože různé dětské programy v televizi neustále běží. Děti jsou tím „hnusem“ obklopeny i ve školce,útočí i lísavé reklamy.
Také někdy se synem bojuju. Asi před dvěma roky toužil po Gormitech apod.,protože to měli kluci ve školce.Když dostal časopis Gormiti,chtěl,abych mu ho četla před spaním. Jak jsem viděla,co tj.za nesmyslný komix,měla jsem po náladě. Co mu takový, navíc předražený časopis dá? Jména nejsou česká,je to jen slátanina ničehosi.
Kupuju mu Sluníčko a má i některé po dceři. Někdy se urazil,že Sluníčko už nechce a tak jsem přemýšlela,jak na něj…no a před spaním jsem to vykoumala. Druhý den jsem si s ním sedla a vše jsme spolu pomalu probrali.Sám od sebe by ale nepřestal,tak si s ním stavím Lego,toho šíleně baví,čtu mu klasické pohádky a vyrábíme ze Sluníčka:-) Baví ho to,protože si hrajeme spolu,to děti nejvíce milují. Když bych ho nechala si hrát samotného,zlákaly by ho zase ty bláznoviny.
Ale nezakazuju mu je,to si myslím,že by ho lákalo ještě víc.
Bojím se,že doba děti časem sama přemůže.Tu sice nezměním,co ale ovlivnit můžu,je ukázat jim správnou cestu a s nimi po ní jít..

MILAN1961

To je touto dobou-počítače atd…já když jsem byl klukem tak jsem vlastně vyrostl na POJDTE PANE nebo MÍŠA KULIČKA anebo PES FILIPES & SPOL atd.......