Avatar uživatele
hanulka11

Vzpomínáte na černobílé fotografie?

Nebo dáváte přednost barevným? Umíte upravit barevné na černobílé ?Jaký program na to používáte?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? irij, anonym, anonym před 4861 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
irij

Jsou fotografové , kteří tvrdí , že některé záběry jsou mnohem působivější v černobílém podání a já s nimi souhlasím. Programů na převod barvy do č-b je mnoho (Zoner foto st., picaso 3 ..) téměř každý program pro úpravu fotek touto funkcí disponuje.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
panenka

Ano na černobílé fotky vzpomínám jako malé Mimčo si mě necháli vyfotit na černobílou fotku moji rodiče a doted mě mají i s mojími sestrami v obýváku zavěšené na zdi .Ted dávám přednost barevným i když některé černobílé záleží na tom jak jsou upravené jsou pěkné i ted.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Miroslavst

Ano, vzpomínám.
Tato není upravená, je to originál v té době jediná možná fotografie:
http://img.na­dapenny.com/t20/103­40/nadap113742467­300232.jpg
Na změnu fotek používám irfanwiev nebo photofiltre.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Na čiernobielej fotografii viac vynikne hra svetla a tieňa. Niekedy z obyčajnej farebnej fotografii sa pomovou prevodu do ČB podarí vytiahnúť prekrásny záber.
K tomu používam kombináciu viacerých programov, každý dokáže niečo.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
vecernice

Ne neumím takto upravovat fotky,ale černobílé se mi líbí víc.Neříkám že všechno,ale portréty jsou určitě působivější.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Rocker

Když jsme byli s bratrem malí,táta měl doma fotokomoru,moc nás bavilo s ním vyvolávat černobílé fotky.Potom začaly barevné fotky,negativ se musel poslat poštou až někam do Budějovic a pak čekat až příjdou poštou fotky.Ale to už nebylo ono,protože jsme si je nedělali sami.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
irij

Občas, když mám čas , bavim se tím, že nečitelné fotky staré víc jak 60 let sčitelňuji. Je to zajímavá práce, když na vás najednou pohlédnou vaši předci.

před 4861 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

To bych ráda uměla .

před 4861 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
irij

Začni tím, že budeš kombinovat jas, kontrast, ostrost. Pak můžeš přejít na složitější.

před 4858 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek