hanulka11

Vzpomínáte na černobílé fotografie?

Nebo dáváte přednost barevným? Umíte upravit barevné na černobílé ?Jaký program na to používáte?

Nejlepší odpověď
irij

Jsou fotografové , kteří tvrdí , že některé záběry jsou mnohem působivější v černobílém podání a já s nimi souhlasím. Programů na převod barvy do č-b je mnoho (Zoner foto st., picaso 3 ..) téměř každý program pro úpravu fotek touto funkcí disponuje.

Další odpovědi
panenka

Ano na černobílé fotky vzpomínám jako malé Mimčo si mě necháli vyfotit na černobílou fotku moji rodiče a doted mě mají i s mojími sestrami v obýváku zavěšené na zdi .Ted dávám přednost barevným i když některé černobílé záleží na tom jak jsou upravené jsou pěkné i ted.

Miroslavst

Ano, vzpomínám.
Tato není upravená, je to originál v té době jediná možná fotografie:
http://img.na­dapenny.com/t20/103­40/nadap113742467­300232.jpg
Na změnu fotek používám irfanwiev nebo photofiltre.

led

Na čiernobielej fotografii viac vynikne hra svetla a tieňa. Niekedy z obyčajnej farebnej fotografii sa pomovou prevodu do ČB podarí vytiahnúť prekrásny záber.
K tomu používam kombináciu viacerých programov, každý dokáže niečo.

vecernice

Ne neumím takto upravovat fotky,ale černobílé se mi líbí víc.Neříkám že všechno,ale portréty jsou určitě působivější.

Rocker

Když jsme byli s bratrem malí,táta měl doma fotokomoru,moc nás bavilo s ním vyvolávat černobílé fotky.Potom začaly barevné fotky,negativ se musel poslat poštou až někam do Budějovic a pak čekat až příjdou poštou fotky.Ale to už nebylo ono,protože jsme si je nedělali sami.

irij

Občas, když mám čas , bavim se tím, že nečitelné fotky staré víc jak 60 let sčitelňuji. Je to zajímavá práce, když na vás najednou pohlédnou vaši předci.

hanulka11

To bych ráda uměla .

irij

Začni tím, že budeš kombinovat jas, kontrast, ostrost. Pak můžeš přejít na složitější.