Avatar uživatele
annas

Vzpomíná si někdo z pamětníků, v kterém roce poklesla teplota z 31. 12. na 1. 1. asi o 25 °C?

I když většina těch, kteří šli oslavovat konec roku, se o počasi nezajímala, v tento den to bylo jinak. Vzpomínám si, že se o Vánocích oteplilo – téměř jarní počasí, ale během silvestrovské noci se zvedl silný vítr, postupně se snižovala teplota pod bod mrazu…Návrat domů byl krušný … Dobře bylo snad jen těm, kteří seděli doma u televize.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 12Pro koho je otázka zajímavá? anonym, led, vagra, aramah, kapka, Andělé, johana 56, hanulka11, tom004, Jikra, fcoop, Pájo před 4492 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Ano,pamatuji se,nejely autobusy,vlaky,byla zima,sníh,nále­dí..1978–1979,tady u nás to bylo děsný.Tehdy jsem poznala,proč se jmenují Krušné ty naše hory.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
hanulka11

Ano ,moc dobře si pamatuji – měli jsme starou 1000covku a jeli jsme dopoledne na chatu na Zbečno pro jablka , a rozbilo se nám auto a my jsme mrzli, manžel ležel pod autem a opravoval… benzím mu tekl po rukou do rukávu a byl celej omrzlej …brrrrrr jde po mně mráz, když si na to vzpomenu , pak nás jeden pán odtáhl do Kladna, kde jsme tenkrát bydleli. Ale je to zážitek nezapomenutelný, jablka jsme tenkrát nepřivezli, ale bylo nám to fuk, hlavně, že jsme se dostali domů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
tom004

Docela dobře.1978–1979Kamarád s manželkou Jitkou přijeli ráno oslavit Silvestra k nám na chatu. Jitka jak na jaře,nalehko a v polobotkách,bylo přece „teplo“ a +10°C bez sněhu.Do půlnoci napadlo 35 cm sněhu,a ráno na Nový rok bylo –16°C.Teprve při zpáteční cestě se děli věci a Jituš si „užívala“ nejvíc.Nabídnuté gumovky a tepláky odmítla.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ten který je

1978–1979

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Pamatuji velice přesně.Přes den bylo cca 10 – 12 stupňů .Ochlazovat se začalo, alespoň u nás hned po půlnoci. 1979

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jikra

78/79.V 18hod.při odchodu do hospůdky bylo +8°C a pršelo,při návratu nad ránem mráz jak sfiňa a sníh.Na Nový rok jsem jel na Kladno na odpolední do hutí a po šichtě ve 22hod. bylo –17°C.No to bylo děsný.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pamätám si to práve preto, že na rozdiel od mnohých som oslavovala „na sucho“ bez alkoholu. Silvester aj Nový rok boli boli pre mňa normálne pracovné dni a do práce som musela ísť peši. Bŕŕŕ… Voľno som si vyčerpala na Vianoce.
PS.
Aj dnes mnoho ľudí, keď my budeme oslavovať Silvestra, bude pracovať. Nepridávajme im prácu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Pamatuji si to dobře.A pro mě je to vzpomínka veselá.Coby ještě neplnoletý jsem u tety hlídal mladší děti u roztopených „nafťáků“.Rodiče a teta se strýcem vyrazili na oslavu v „dederonkách, lakýrkách, šatech a lodičkách“.Ten výraz jak přišli zmrzlí si pamatuji dodnes. 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek