annas

Vzpomenete si na význam některých socialistických zkratek? Pro starší a mírně pokročilé …

1. SNB, 2. ČSM, 3. VLK, 4. BSP, 5. ÚRO, 6. HSTD, 7. PSM.

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Odpovím bez vyhledávání a ostatní snad také:

  1. Sbor národní bezpečnosti
  2. snad-Československý svaz mládeže
  3. Brigáda socialistické práce
  4. Ústřední rada odborů

a víc nevím

Další odpovědi
tom004

HSTD – Hlavní správa tiskového dohledu (cenzura),PSM,ne­vím,ale PŠM,bylo na vojně politické školení mužstva,

vagra

  1. SNB – Sbor národní bezpečnosti,
  2. ČSM – Československý svaz mládeže,
  3. VLK – Výbor lidové kontroly,
  4. BSP – Brigáda socialistické práce,
  5. ÚRO – Ústřední rada odborů,
  6. HSTD – Hlavní správa tiskového dohledu
  7. PSM – Prémiové spoření mladých

anonym

VLK-výbor lidové kontroly HSTD-nevím ten začátek,ala dál je tiskový dohled.7-nevím
Doplňuji:
No jo,prémiové spoření..jak jsem mohla zapomenout!

chudst

Pac uz tu bylo odpovezedno, tak tady pro pripomenuti pisne panu Sveraka, Smoljaka a Mladka :)

http://www.you­tube.com/watch?v=3_qb_3au­xh8

(Pripadny vyznam Mladkovych zkratek zde: http://mladek­.nespi.cz/zkrat­kyv.htm )

Ac Smoljaka a Sveraka nejen coby Cimrmanology miluju, Mladkovy Zkratky se mi libi vic :)