Miroslavst

Vzpomenete si?

já vím, je to ostuda, ale zajímalo by mě, jak se správně píše slovo vzpomněl? Nebo je správně vzpoměl. Já myslím, že mne.
Děkuji všem.

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Vzpomněl – podle vzpomínat, rozhoduje to „n“, které je za „í“ – přesněji řečeno se přesune.

Další odpovědi
ivca11

Určitě vzpomněl. My si to vždycky oddůvodňovali podle slova „pomni“ nebo „pomník“. To samé „zapomněl“.

HerbiG

Vzpomnel ne??? …

Gabilka

Vzpomněl, učitelka ve škole nám řikala jako tahák pomni, já si řikám zapomínat, je tam mín. M i N, tak podle toho.

Eloška

Vyjímky jsou : vzpomněl, zapomněl, pomněnka, domněnka – m n ě; tamější – m ě.

Vicki

No jasně-mn.

anonym

mně