autacek

Vzpomenete si ještě, jakou hru jste pařili jako poslední na osmibitovém počítači a pak jste jej již nikdy nezapnuli?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Ne, ale pamatuji, že jsem Atárko 800 prodal, protože jsem pořizoval Atárko 1024ST a tenkrát to byla celkem slušná palice cena (bylo i s monitorem), takže každá kačka byla dobrá! :)

Ale nedávno jsem nostalgicky pařil „Kennedy approach“ (pochopitelně v emulátoru Altirra64 3.0) – pořád se nemůžu nabažit vzpomínek včetně toho, jak byly NĚKTERÉ hry už tenkrát napadité a zábavné. Dnes jsou hry povětšinou jen o grafice podívaná pro „průměrného pitomce“.

A úplně BEST je, když vidím překopávky 8bitovek na mobilech – lidé, kteří mi V MLÁDÍ říkali, že „hrát hry je pro malé děti“ DNES prakticky TY SAMÉ hry usilovně paří na mobilech! A to včetně úplných s odpuštěním srágor, které jsem kdysi odmítal pro jejich stupiditu hrát.

Vzpomínám na poslední hrané hry – asi Draconus se mi vybavuje, ale fakt nwm jistě. https://www.y­outube.com/wat­ch?v=_Zk1SXKghJU

Další odpovědi
briketka10

Prince Of Persia jsem hrála kdysi dávno v jedné firmě.
Stále až do noci do 8 levelu ne a ne se dostat do 9 :(
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=FQKzBM5ID­Dg

aliendrone
To moje první hry byly s malým synovcem,
který pařil už od tří roků na TV takový ty
Mária a pak až nějaký opičky už na Xboxu,
ale byly bezvadný, taky jsme je nedohráli
nikdy do konce. Po každým spadnutí se
muselo hrát od začátku. Neúnavný. Já až
nejedla, jak mě to bavilo. Ohřejvala jsem
si 1× denně čočku s párkem v konzervě :)
nebyl čas 😁. A tak se s člověka stává
GAMBLER. Ještě, že jsem včas přestala..

Roman71

No ty bláho..! Pamatuji si jednu hru s Ninjou na Sinclair ZX Spectrum, dohrál jsem ji do konce a už jsem ji nikdy nehrál. Přestala mne bavit 😁

Zhruba před měsícem jsem oprášil dva staré osmibity (Atari 800XL a zmíněného Sinclaira). Na Atari jsem si z Arduina udělal disketovou „mechaniku“ s SD kartou pro čtení a záznam programů.. Nostalgie.. Fantastická!
Jediné, co mi kazí ten zážitek je LCD TV. Chtělo by to klasickou CRT televizi s „elektronovým dělem“ – klasickou obrazovkou – nejlépe černobílou 🙂

nyjono

Ne.
Nepařím hry na počítači.

aliendrone

briketka10>>> Prince of Persia byla moje první hra na PC x286! :) Také jsem ji nedohrál, pokud si pamatuji! ;) :D :D