kapka

Vzpomenete si, co jste dělali před devíti lety 11. září? Jak jste prožívali tehdejší události?

http://www.you­tube.com/watch?v=15VUb­P16XpI&feature=re­lated
Koukáte na film Word Trade Center?
K čemu tenkrát došlo a znáte nějaké jiné teorie, co stojí na pozadí událostí?
Nemusíte odpovídat na všechny otázky.

P.S. Byla jsem na návštěvě u známých a v televizi začali dávat zpravodajství. Nevěřili jsme vlastním očím, nechápali…

Nejlepší odpověď
annas

Já si pamatuji, že jsem přišla z práce, pustila rádio a hned se šla dívat na televizní zpravodajství. Opravdu to byl hrůzný zážitek, neuvěřitelné…

Stále se řeší, kdo je viníkem. Spojené státy ukazují na jednoznačného viníka Al-Káidu. Spousta lidí ve světě ale nevěří, že útoky na budovy způsobila právě ona…
Stále řada nejasností.
Určitě dnes celý svět vzpomíná na oběti tohoto hrůzného činu.

Další odpovědi
BEAES

Velmi dobře si na to pamatuji, byla jsem v práci a doslechla jsem se to od lidí. Lidé měli docela strach a dokonce jeden pán říkal, že z toho bude určitě válka.

tojsemjá

Na film se nedívám.Ale vzpomínám přesně na tu dobu.Měla jsem doma pána,co mi dával do kuchyně nové lino.Po zapnutí TV jsme napřed mysleli,že je to upoutávka na nějaký film,protože záběry opakovali stále dokola.Pak teprve nám došlo že je to skutečnost.

quentos

Byl jsem doma, měl jsem tehdy dva roky před maturitou, a když toho dne začaly mimořádné zprávy, nemohl jsem, ostatně jako většina, uvěřit vlastním očím. Pád Dvojčat jsem předtím tolikrát viděl ve filmu coby filmový trik, ale tentokrát to byla skutečnost. Sestře bylo nějakých sedm a nemohla mít z toho pořádně ještě rozum, ale přesto se tehdy u nás pořádně dlouho nikdo nezmohl na slovo. Před těmi mimořádnými zprávami se ale pamatuji na neobvyklý, až zlověstný klid. Ano – „před bouří“. Byl jsem z toho pak zbytek dne docela špatnej. Následující den jsme měli hodinu dějepisu a pamatuju se, že jsme ji celou pro diskutovali na toto aktuální téma. Začít učit plánovanou látku se učitelka neodvážila, přestože byla „stará škola“ v pokročilém věku…

ten který je

Tuto otázku jsem chtěl také položit.
Tenkrát jsem byl doma a po obědě si šel zdřímnout.Poté jsem si šel uvařit kávu a pustil si odpolední zprávy na TV.Byl jsem v šoku.Poté jsem měl ještě nějaké pracovní povinnosti a jedna zákaznice řekla že z toho bude ještě pěkný malér a měla pravdu.Lidé byli tenkrát na ulicích mlčenliví a zadumaní.Také si pamatuji na jásající Palestince a pár komunistů kteří z toho měli radost.

Michal

Film jsem viděl.Osudného dne jsem byl v práci a sledoval jsem s úžasem televizi,dokonce se svým šéfem.

anonym

Přišel jsem k televizi a sledoval. Věřil jsem všemu. Česká Televize narychlo sehnala odborníka. Hovořil profesor Kohák a Ondřej Neff o dvou cestách Ameriky. O sebereflexi jak se Amerika zachová. Podle slov prezidenta Bushe, najít viníky a tvrdě trestat nebo se ptát co mohou změnit. Byl to údajně symbolický útok na demokracii. Útok na Pentagon prý byl útok na aroganci vojenské síly. Záznam zvuku mohu dát k dispozici, z toho dne.

GM

Přišla jsem z práce, dcera se dívala na televizi,volala na mne ať se honem jdu podívat a já jsem jí vynadala, protože jsem si myslela, že se dívá na nějaký akční film místo toho aby se učila. Pak mi teprve došlo, že je to skutečnost.

lorja

My jsme šli přát manželově mamince k svátku a při pohledu na puštěnou televizi si mysleli,že sleduje nějaký film.Nemohli jsme uvěřit,že se ta hrůza děje ve skutečnosti.

anonym

http://uloz.to/5811531/­utok-11-tyden.mp3
tohle je asi z toho týdne, zatím jsem neměl čas najít kotouč z toho dne tak příště.