Kepler

Vzali byste lukrativní flek, i kdybyste si byli vědomi, že na něj nemáte?

„Jen když je koryto. Svině se již najdou.“
(Francois Rabelais)

Měsíční plat 100 000, vy i rodina v luxusu…

Nejlepší odpověď
klumprt

Tak třeba flek primáře v IKEMu nebo pilota Boeingu bych nevzal. To už by smrdělo velkým průšvihem.
Ministra nebo předsedu vlády bych vzal úplně klidně, tam už se ujali větší pitomci než jsem já. 🙂

Další odpovědi
briketka10

Jednou jsem takový flek vzala, když jsem se přestěhovala
z Prahy do Pardubic. Dostávala jsem větší plat díky vzdělání
a kolegyně mě začaly brzy nenávidět, že nemám starosti atd.

Mě nebavilo se povídat si s nimi stále o dětech. Já život žila
a pestrý, jezdila po koncertech a já jim to nedávala najevo.
Jednou jsem to zde už psala. Musela jsem odejít, ale výpověď
platila pro každého stejně, najdi si náhradu. Každá se třásla
na moje místo. Žádná z nich si neuvědomovala, jak mě to moc
bolelo, když mě pomlouvali a já je slyšela a jejich pošklebky
viděla. Vybrala jsem si nenápadnou dívku s dioptriemi, že jí oči
nebyly vidět, ale aspoň uměla faxovat, což ty ostatní do faxu dát
papír nedokázaly, tak byly šikovné. A pořád se ptaly na blbosti.
Za dřív než dva měsíce se „Jitka“ vše naučila a už pracovala se
mnou. To byla závist panečku a ty pohledy, Jsem moc šťastná,
že už takové ženské nikdy nepotkám byly vážně moc hnusné.

Pořád říkaly " No jo to je ta Pražanda", ale ony se nesnažily něco
pochopit. Pracovaly v zajetých komančských kolejích.
Nic neměly nastudováno.

bolak

Myslíš hypoteticky, ne? Protože taková práce snad ani neexistuje…

🙂

Klaproth

Jistě, že ano. Podívej se na naše politiky, tam je tento postup zcela běžný.

pusinka50

I kdybych věděla, že na něj nemám? Tak takový flek bych nevzala. Být někde za blbce, protože nerozumím své práci, aby mě všichni pomlouvali a vysmívali se mi? A nakonec třeba bych byla „odejita“ z firmy, takovou ostudu bych přežila jen s těžkými psychickými následky

.

lota

Myslím, že člověk dokáže všechno, když chce. Takže ani neexistuje práce, na kterou nemám, když chci.

ivzez

Nejspíš nevzala.

Mým hlavním kritériem vždycky bylo, že mne práce musí bavit,
těsně za tím byl pracovní kolektiv a nadřízený, až za nimi plat.

Neodhadnu, jestli by mne bavila práce, na kterou bych nestačila. Asi by
záleželo na tom, proč bych na ni nestačila. Někdy může jít o výzvu,
o možnost se naučit něco nového a posunout se dál. To by mne bavilo…

Kepler

bolak: a co takový řídící letového provozu: 250 000,–/měs.?

bolak

jako plat nic moc, ale jinak bych si troufnul 🙂

já si pamatuju jak když jsem ještě dělal ve fabrice, za mnou přiběhnul šéf, rozčilnej a řval: „tyvole tys to zařízení úplně zkurvil!!“ já říkám: „jak zkurvil?“ a on „no je to v háji, všechny spoje jsou spálený, todle už se nedá opravit!! …to zaplatíš ze svýho, rozumíš.. to stojí 20.000 vole, a tys to úplně vodrovnal!!“ a já mu říkám: „no taks mě to asi špatně zaučil, né? 🙂“ a von najednou začal koktat, začalo se mu potit čelo a říká „no…tak…tak řekneme že už to takhle přišlo…jo?“ a já na to: „no vždyt to taky takle přišlo, né? přece nebudeme lhát…“

By sis měl pomatovat, že at se ti stane cokoliv, vždycky je to chyba toho druhýho. Když uděláš v práci chybu, tak za to může tvůj šéf, protože to on tě přijal a on ti svěřil tu práci, takže pokud správně neposoudil tvoje schopnosti, to přece není tvoje chyba. To on je tůvj nadřízený, on by měl vědět na co máš a na co nemáš, protože on má být ten zodpovědný a navíc je tam mnohem dýl než ty. A stejně tak to platí i doma. Když jsou nějaký problémy v rodině a dáš tátovi facku, tak za to může táta, protože to on tě vychoval tak, že si dovolíš mu tu facku dát, takže správně bys mu měl dát facku a ještě ho pokárat, že tě zklamal, jak tě špatně vychoval.

Kepler

Jo, na tom něco bude. Můj synáček, ještě jako student SPŠ strojní na brigádě, zničil ve firmě lisovací formu asi za 2 mega hned 1. den. Samozřejmě to odskákal majstr, páč ho řádně nezaučil.
Jako řídícího letového provozu si tě představit nedovedu. Zřejmě by došlo ke srážce letadel na během pěti minut, protože bys považoval údaje radaru za počítačovou hru s cílem zničit co nejvíc letadel.

bolak

já sem vyrůstal na sopwithu, já už bych to nějak zvládnul..

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=DPf5fTVzSJM

Kepler

Tak to jo, to je vynikající průprava. Vsadím se dnešní řídící to neznají 🙂

briketka10

Mc

To víš žejó 😁 😁

Mc Merkurion

klumprt: … já bych vzal klíďo i poslance, na rozdíl od tebou jmenovaných, to maj na čtyři roky jistý, je jich tam víc, tak bych se snáze ztratil…

Kepler

Ženské kolektivy mají zvláštní specifikum. Nechci nijak shazovat ženské, ale jednou se i „podařilo“ uvíznout v ryze ženském kolektivu, kde jsem si nedělal žádné ambice, jen jsem měl šéfovat jednomu oddělení a po zaučení taky šéfoval. Šéfová měla jen gympl a celý kolektiv mi dělal naschvály, baby mě pomlouvaly atd. Šéfová si zřejmě myslela, že ji mám nahradit. Já na šéfování nemám koule, tak jsem radši odešel sám na místo technologa v jiné firmě a měl jsem pokoj.

briketka10

Jo ženské, i když jsem já taky, ale ony mámy žvanilky a
mluvilky, škebilky, komoušky v zástěrách doma i v práci.
Děs běs. Krutý, jak na manžela i mezi sebou.

Na každou se vaří voda.

bolak

Chybí ti tam jedno slovo, říká se „na každou tchyni se vaří voda“!

briketka10

„tchyni“ nee já chtěla napsat jiný slovo,
ale nechtěla jsem bejt tak sprostá víš 😁

bolak

to je pravda, kdybys napsala „tchyni“ tak by to bylo ještě sprostší 🙂