Anetaj

Význam názvu Spořilov

Potřebuji poradit, protože mám udělat referát a mám tam zahrnout i původ a význam názvu Spořilov. Ale nikde to nemůžu najít. Nevíte to někdo, nebo alespoň kde mám hledat? :D

Nejlepší odpověď
Damiana

Nechápu jak hledáš nebo zda to je lenost, ale stači zadat Spořilov a je to.

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Spo%C5%99­ilov

Další odpovědi
anci

Praha 4 má časopis Tučňák , kde je v lednovém čísle rozhovor s primátorem Svobodou a ten to tam říká. Jde o to že lidé měli byty zde na Spořilově na půjčku od Spořitelny a tak to vzniklo. Primátor to v tom rozhovoru říká přesněji.