tinice

Význam barev na české trikoloře ?

Jaký mají jednotlivé barvy na české trikoloře význam ?

Nejlepší odpověď
annas

Tradičními barvami českého soustátí jsou bílá a červená, jenže tyto barvy po vyhlášení nezávislosti roku 1918 charakte­rizovaly i sousední Rakousko a Polsko. Bylo tedy nutné připojit třetí barvu – modrou. Modrá barva spolu s tradiční dvojicí vytvářela tzv. slovanskou, respektive ruskou trikolóru.
Ovšem na rozdíl od Slovenska, Slovinska či Ruska má česká trikolóra modrou barvu vespod, nikoli uprostřed.

Červená barva symbolizuje krev prolitou za vlast, ,bílá čistotu, dokonalost, modrá klidnou, bezmračnou oblohu.

Více na:

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/St%C3%A1t­n%C3%AD_barvy_%C4%8Ces­k%C3%A9_republi­ky

Další odpovědi
pondělí

jinak ve světě celkem tři státy mají stejnou takzvanou naší vlajku a každý stát si to vykládá posvém