Využívají zvířata na rozdíl od člověka plnou kapacitu svého mozku?

Nejlepší odpověď
annas

"Ještě ani zdaleka neznáme plný potenciál inteligence zvířat, nicméně to, co už jsme objevili, je šokující. Ta nejchytřejší zvířata jsou cítící bytosti, které využívají svou kapacitu, aby překonaly nástrahy života. Dokážou se učit jedno od druhého, aby si život zjednodušila. Mají vlastní komplexní jazyky, a dokonce si můžou osvojit i cizí jazyky. Dokážou spolupracovat pro dobro všech, ale i oklamat jeden druhého důmyslnými lstmi.

Většina zvířat vnímá svůj vlastní odraz jen jako jiného jedince a potenciální hrozbu. K tomu, aby poznala, že se dívají sama na sebe, už musejí mít pořádnou mozkovou kapacitu. Sloni ji mají, a proto je nasnadě udělat s nimi pokus. Samec Pooki se ve zrcadle nepoznal hned, ale pokud by odraz vnímal jako hrozbu, zrcadlo by napadl. Bylo jasné, že v jeho mozku se bezpochyby něco děje. Kromě poznání, že v odrazu není jiný slon, si také musí být schopen uvědomit si, že se dívá sám na sebe, a to je něco, co dokáže jen velmi málo druhů na této planetě. Pooki dělal zvláštní pohyby chobotem a testoval svůj odraz, což znamená, že opravdu ví, na koho se dívá." atd.

http://www.ces­katelevize.cz/po­rady/104336556­50-genialni-zvirata/213382554­450002/

Zajímavosti o zvířecích mozcích
http://webeco­ist.momtastic­.com/2012/02/06/a­mazing-animal-brains-13-fascinating-neurological-facts/