Chandler

Vytváříme viry

Zdravím ..s programováním mám už nějaké ty zkušenosti, sice ne moc, ale něco přeci .. potřebuji vědět, jak se vytvářejí viry. Nebudu je rozesílat po celém internetu, ale pro vlastní potřebu. Děkuji za odpovědi.

Odpovědi
SinceX

Sice ti to nemůžu říkat podrobně ale tvoří se přes podmínku IF, THEN, poté musíš dát programu místo, tedy Reg. H_key_Local Machine_.. a název souboru za co se to změní a poté můžeš psát co bude ten virus dělat..ale, jestli to rozešleš jsi prvním
„obžalovaný“

anonym

Upřímně, pokud se ptáte tak, jak vidím že se ptáte, pak vás mohu ujistit že zkušenosti s programováním máte kdesi na úplném startu a moc vážně bych s nimi zatím nepočítal …

samozrejme vir je program jako kazdy jiny a tvori se naprosto stejne jako jakykoliv jiny program. Proste ma jen trochu jiny ucel, misto aby vymazal soubor na pokyn uzivatele tak jej vymaze svevolne cimz zamerne poskodi nejakou nechranenou aplikaci ci cast systemu … to samozrejme uvadim jako priklad, ale je z nej doufam patrne ze pokud se zacnete ucit standardnimu „programatorskemu remeslu“ budete umet zcela samozrejme psat i jednodussi viry (psani slozitejsich viru pak vyzaduje rozsahlejsi znalosti napadanych systemu za ucelem snazsi identifikace jejich slabych mist, slabá místa mohou být triviální, ale i mimořádně sofistikovaná, jejich nalezení a zneužití se může podobat spíše řešení absurdního puzzlu)

pokud se zajímáte právě o ta slabá místa, věřte že v tom vám neporadí nikdo, na ta musíte přijít sám protože kdyby vám je někdo poradil znamená to jen že už jsou tak známá že jsou dávno opravena a nelze jich už zneužít.

tedy začněte se učit algoritmizovat napriklad v c++ … a učit se poznávat cizí systémy a jejich specifika … časem se k dovednosti psat i zaskodnicky software snad dopracujete, ale není to jako vylepit dlaždičky v koupelně a zaspárovat … navíc je otázkou zda se vám při takových znalostech pak ještě vyplatí vic psani zaskodnickeho kodu, nez psat software uzitecny. Každopádně metody k oběma z těchto cílů zůstávaji naprosto stejné.

http://zdrojak­.root.cz/
http://www.bu­ilder.cz/