Pokročilý

Výtahy a schody. Útěk? Nepříjemný pocit.

Zdravím všechny.

Chtěl bych se Vám s něčím svěřit, a to je to, že mám strašně rád, když můžu před někým utéct.. Nejlépe výtahem. Ano, vím, že to zní strašně zvláštně, ale když jsem ještě bydlel v paneláku se dvěma výtahy, někdy jsem počkal, aby mohl příchozí nastoupit (když jsem viděl, že mě vidí a počítá s tím, že na něj počkám), každopádně povětšinou jsem vždycky ujel. Po návratu ze školy jsem otevřel dveře, vyšel po schodech k výtahu, nastoupil a jakmile jsem slyšel, že někdo otevírá dveře, tak jsem bezpodmínečně ujel.

Další věc jsou schody, které nemám rád, přesněji řečeno nemám rád, když musím po schodech sejít a za sebou někoho slyším. Zkrátka mi nedělá dobře ten pocit, že za mnou někdo je, tím pádem pokaždé, když jdu třeba na kurz AJ a vycházím schody, vždy je nahoru či dolů vyběhnu/seběhnu.

Máte i Vy nějaké takové zvláštní pocity? Jezdíte výtahem? Neděsí Vás?

Odpovědi:

Zlatý

Netreba v noci pozerať detektívky a horory. Pozor, aby tieto pocity potom neprerástli do klaustrofobie.
Klaustrofóbia je chorobný strach z uzavretých, alebo obmedzených priestorov.
https://cs.wikipedia.org/…

Taky tě zdravím Posspi. Jsem na tom podobně jako ty. Nemám úplně stejný problém, protože jsem v paneláku nikdy nebydlel, ale pravděpodobně seš introvert. Já se sice lidí nebojím, ale když na ulici vidím někoho, koho znám, raději se mu vyhnu, či dělám, že ho nevidím a někdy dokonce jdu jinudy, než jsem měl v plánu, jen abych se s tou osobou nepotkal a nemusel se s ní dlouze vykecávat. Ty na tom asi budeš podobně, akorát ty se před nimi snažíš ujet výtahem nebo utéci po schodech. Tak doufám, že jsem tvůj problém pochopil správně a hlavně si s tím nedělej hlavu. Buď to přibývajícím věkem vymizí a nebo to přijmi a nauč se s tím žít, nikdo není dokonalý. Mimochodem, když už se ocitnu někde, kde mám na výběr mezi schody a výtahem, beru schody. Člověk si protáhne nohy a má ze sebe dobrý pocit.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 4862
Zlatý Drap 3002
Zlatý led 2144
Zlatý Kepler 1801
Zlatý marci1 1639
Zlatý ivzez 1303
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1242
Zlatý mosoj 961
Zlatý gecco 818

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.