Posspi

Výtahy a schody. Útěk? Nepříjemný pocit.

Zdravím všechny.

Chtěl bych se Vám s něčím svěřit, a to je to, že mám strašně rád, když můžu před někým utéct.. Nejlépe výtahem. Ano, vím, že to zní strašně zvláštně, ale když jsem ještě bydlel v paneláku se dvěma výtahy, někdy jsem počkal, aby mohl příchozí nastoupit (když jsem viděl, že mě vidí a počítá s tím, že na něj počkám), každopádně povětšinou jsem vždycky ujel. Po návratu ze školy jsem otevřel dveře, vyšel po schodech k výtahu, nastoupil a jakmile jsem slyšel, že někdo otevírá dveře, tak jsem bezpodmínečně ujel.

Další věc jsou schody, které nemám rád, přesněji řečeno nemám rád, když musím po schodech sejít a za sebou někoho slyším. Zkrátka mi nedělá dobře ten pocit, že za mnou někdo je, tím pádem pokaždé, když jdu třeba na kurz AJ a vycházím schody, vždy je nahoru či dolů vyběhnu/seběhnu.

Máte i Vy nějaké takové zvláštní pocity? Jezdíte výtahem? Neděsí Vás?

Odpovědi
led

Netreba v noci pozerať detektívky a horory. Pozor, aby tieto pocity potom neprerástli do klaustrofobie.
Klaustrofóbia je chorobný strach z uzavretých, alebo obmedzených priestorov.
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Klaustrofo­bie

K výťahom – V prípade požiaru nikdy! nepoužívajte výťah! vždy použite schodište.

Roppel

Taky tě zdravím Posspi. Jsem na tom podobně jako ty. Nemám úplně stejný problém, protože jsem v paneláku nikdy nebydlel, ale pravděpodobně seš introvert. Já se sice lidí nebojím, ale když na ulici vidím někoho, koho znám, raději se mu vyhnu, či dělám, že ho nevidím a někdy dokonce jdu jinudy, než jsem měl v plánu, jen abych se s tou osobou nepotkal a nemusel se s ní dlouze vykecávat. Ty na tom asi budeš podobně, akorát ty se před nimi snažíš ujet výtahem nebo utéci po schodech. Tak doufám, že jsem tvůj problém pochopil správně a hlavně si s tím nedělej hlavu. Buď to přibývajícím věkem vymizí a nebo to přijmi a nauč se s tím žít, nikdo není dokonalý. Mimochodem, když už se ocitnu někde, kde mám na výběr mezi schody a výtahem, beru schody. Člověk si protáhne nohy a má ze sebe dobrý pocit.