huxa

Vysvětlíte mi prosím, co to znamená Teslova volná energie? Jak by to přesně mělo fungovat, popř. nějaký popis

popis jeho vynálezu, který by to měl nějak dokázat? :)

Nejlepší odpověď
ponovotny

šlo o pokusy s bezdrátovou dodávkou elektřiny ke spotřebičům. v laboratorních podmínkách na krátkou vzdálenost to funguje. Tesla vystavěl v New Yorku 50m vysokou věž, která měla umět zásobovat část města. Neumím říct zdali projekt nebyl úspěšný z důvodu funkčnosti, nebo šlo o problém se zpoplatněním takového způsobu přenosu elektřiny.
Doplňuji:
v principu mělo jít o použití tzv. Teslova transformátoru (generátoru) ve velkém měřítku. Spekuluje se o tom, že poznatky z výzkumů, kterých se měli zmocnit agenti FBI jsou využíváne v HARP. Na druhou stranu stavba Wardenclyffské věže na Long Isladu byla deklarována Teslou jako komunikační zařízení a navíc za 100 let nikdo z vědců neprokázal praktickou možnost bezdrátového šíření elektrické energie na větší vzdálenosti.
http://www.roz­hlas.cz/leonar­do/technologi­e/_zprava/688555
http://www.ac24­.cz/zpravy-ze-sveta/2146-zarizeni-haarp-vyrobilo-plazmovy-mrak

Další odpovědi
zjentek

nevěřím, že ti to někdo dá popis jeho výzkumu do důsledku. Jde o to, že tesla chtěl dát lidem něco zadarmo a proto tomu nevěřím. A proto se také o teslovi neučíme. Osobně si myslím, že ten projekt, který on nejspíše téměř dotáhl, by se neměl jmenovat free energy, ale energy for free. A proto FBI důkladně posbírala vše, co se jeho výzkumu týkalo, bezprostředně po jeho smrti a nikolu nechali tiše sejít z očí svět. výzkumu a pokroku. Na světě je mnoho věcí, které by mohli pracovat ne výhodněji pro korporace, ale doslova racionálněji a výhodněji pro lidstvo. Ale nepracují ,)