Vysvětlili byste mi tento článek o anabolickém oknu?

Vysvětlili by jste mi tento článek o anabolickém oknu?

Ahojte. Neřeším ani tak přímo co je to anabolické okno, to vysvětlit nepotřebuji ale nějak se mi v tom článku míchají vysvětlení ohledně BÍLKOVIN přes den nebo po tréninku.

Na začátku článku se píše: Byly provedeny studie, ve kterých první část lidí přijímala bílkoviny ihned po tréninku a druhá část lidí přijímala stejné množství bílkovin po celý den. Výzkumní pracovníci tak chtěli vyzkoušet, zda je anabolické okno založeno na pravdě nebo jde o mýtus. Lidé, kteří přijímali bílkoviny ihned po tréninku si vedli zanedbatelně lépe. Načasování příjmu proteinů tak není důležité.

( píšou: Lidé, kteří přijímali bílkoviny ihned po tréninku si vedli zanedbatelně lépe )
a pak se v článku dále níže mi přijde píše opak:

Jste tedy připraveni zbavit se proteinového šejku, který pijete ihned po tréninku?

o něco níže: Závěrem této studie je, že celkový příjem bílkovin po dobu celého dne je zásadní pro dobrý sportovní výkon. To znamená, že nemůžete spoléhat na nějaký potréninkový nápoj a na to, že anabolické okno má nějaký velký vliv.

o něco níže:
Obecně vám doporučuji pravidelně konzumovat menší dávky bílkovin, které jsou nezbytné pro tvrdě posilujícího cvičence.

Taky Vám to přijde divně napsaný? Možná tomu špatně rozumím čtu to ve 3 ráno 😁 :)
http://fitness-fight.cz/anabolicke-okno/

Odpovědi
Pospíšil

„Zanedbatelně lépe“ má asi znamenat, že lepší výsledek při jednorázovém příjmu bílkovin nebyl průkazný a nepřesáhl náhodnou odchylku měření nebo odchylka mohla být způsobena jinými příčinami. Takže oproti předpokladům je načasování příjmu bílkovin málo podstatné a není třeba se s ním trápit a spíš se věnovat jiným faktorům.

ivzez

Ano, také mi ten článek přijde „divně napsaný“.

Na začátku se v něm píše, kdy nastává anabolické okno,
později anabolické okno z původních 30 minut prodlužuje
i na 4–6 hodin a v závěru je zpochybňuje.

aliendrone

Je to idiotský článek, napsaný jen proto, aby se „něco napsalo“! Ivzez to vystihla, nejdříve něco tvrdí, pak to vyvrátí a nakonec všechny závěry zpochybní. Demence na kvadrát, autor obvykle nejspíš píše „vyvážené politické komentáře“! ;) :D