quentos

Vysvětlí mi někdo (jako blbečkovi) systém bodování v hokeji, systém párování soupeřů a playoff?

Nějak se mi to celé nezdá. Je systém nasazování / párování soupeřů při rovnosti bodů v daném momentě dílo náhody (los)? Je výhra v základním čase hodnocena více body než výhra v prodloužení?
Protože jak jinak si vysvětlit momentální pozici Slovenska v tabulce nad námi, když mělo doposud lehčí soupeře než my? To se jim to pak vyhrávalo bez prodloužení…
A ten playoff – to vymyslel kdo? Tak člověk se tady celou dobu o něco snaží, a pak se začne hrát systémem „když tenhle tým neporazíte, jedete domů“? Není to poněkud nespravedlivé? (Pokud se dobře pamatuju, jednou jsme takhle skončili v playoff proti USA.)
Berte prosím v úvahu, že máte před sebou sportovního amatéra. Díky.

Nejlepší odpověď
Edison

Základní skupiny:
Vznikají losováním. Počítaj se body. Výhra v základním čase za 3b, prohra 0b. Remi v základním 1b pro oba týmy, výhra v prodloužení nebo na nájezdy +1b pro vítěze. Posupují 4 z každé skupiny.
Play-off:
Čtvrtfinále hrají první s posledním ze sousední skupiny atd. Kdo prohraje, jede domů.