Stefan1975

Poradíte, jak vyřešit problém s vystěhováním manželky z pronajatého bytu, který je psaný na mě?

Vystehovani manzelky z pronajmu

Isiel som pracovat do zahranicia po dohode s manzelkou a manzelka mi po tyzdni do teledonu povedala ze sa nam zije lepsie ked sme od seba ako spolu.Bydlime v pronajmu a najemni smlou je psana na mne a ona pocita s tym ze ja odidem a ona tam zostane.Mozem jej povedat ze ak somnou nechce zit tak nech odide ona aj ked su tam deti.My tam mame prechodny pobyt a vracat sa mozem kedy chcem na vikend peniaze dame vzdy dokopy a daju sa pronajimateli danej nehnutelnosti.

Odpovědi
Hlada

Manželka má právo na spolubydlení bez ohledu na to, kdo uzavřel nájemní smlouvu. Říct si můžete vzájemně cokoli, na věci to však nic nemění. Pokud spolu nechcete žít, musíte se dohodnout nebo si zaplatit rozhodnutí soudem.

nyjono

Má tam psané trvalé bydliště?
Za jk dlouho a jak často se ze zahraničí vracíš?
Platí celý nájem ona?

ivzez

Říct můžete manželce cokoliv, otázka je,
jestli to ona bude chtít udělat.

Já bych doporučila se s manželkou dohodnout.
Už kvůli zmíněným dětem.
__

Poznámka:
Z pronájmu nikoho vystěhovat nelze.
Pouze z nemovitosti (bytu, domu).

Dochy

nyjono: „trvalé bydliště“ je v současnosti víceméně jen záznam do občanky. Nikomu nedává víceméně žádná další práva k užívání bytu než ta které má zajištěna smluvně nebo díky vlastnictví.