369kodl

Vypořádání SJM

Dobrý den,jako manželé jsme koupili rodinný dům a na katastru jsme zapsáni jako vlastníci oba dva.Tento dům s námi obývá i manželky matka.Po 11 letém manželství došlo k rozvodu.Sepsali jsme sjm,kde jsem vlastníkem domu já,s tím,že tu byde její matka bydlet dále.Soud nás rozvedl podle §24odst.1.Dozveděl jsem se,že naše sjm je neplatná a manželka chce vyplatit.Můžu její matku odsud vystěhovat?
Doplňuji:
Stando prosím,když bych pro tchýni našel náhradní bydlení,tzn,co?St­ačí předložit,že tam a tam,v našem okresu,je třeba volný byt stejné kategorie,nebo musím udělat něco víc,třeba sjednat nějakou dohodu s majitelem tohoto bytu?Díky moc,K.

Nejlepší odpověď
standa

Bývalá tchýně má ve vašem domě právo nájmu a pokud ji budete chtít vystěhovat, tak jedině do náhradního bytu.

btw: toto výše uvedené ´břemeno´ však nepochybně snižuje cenu nemovitosti pro zmiňované „vyplacení“ exmanželky

Další odpovědi
holčička

No tak to asik ne ale jinak nevím.Musíte se zkusit zeptat někde na úřadě!Budu držet palce!