TrpaslikXXL

Je mi 19 let a měřím 168 cm. Matka je cca 165 cm vysoká, otec 185. Mám ještě nějakou šanci vyrůst?

Zdravím, mám ještě nějakou šanci vyrůst? Je mi 19 let a měřím 168 cm. Sestra je o 15 cm vyšší. Matka má cca těch 165 cm, otec 185. Přijde mi, že od 8. třídy jsem se nevytáhl, možná tak o pár cm. Myslíte, že už je pozdě na to, abych se vytáhl? Jinak nohu mám vel. 43. Popř. jsou nějaké léky, vitamíny, které by podpořily růst kostí? Zkusím vše. Děkuji.

Odpovědi
Dochy

Můžeš se zkusit zeptat lékaře, ale obávám se, že už se moc nevytáhneš. Ale neděs se toho, myslím, že doba, kdy malá výška, tloušťka či plešatost chlapa společensky deklasovala, už je dávno pryč.

Slecna 007

168 cm je mírný podprůměr, ale nejsi trpaslík.
Jinak nevěš hlavu, chlapi někdy povyrostou ještě po dvacítce. Otázka je, proč to řešíš až teď? Co vím, tak růstové hormony se podávají pubertálním klukům. Jo a určitě nezapomeň na dostatek vitamínu D. Nejen jako lék, ale hlavně ryby.

TrpaslikXXL

Tak kdyby to byla jen ta výška, tak mě to až tak netrápí, ale do toho i ta plešatost :D Jsem už prakticky bez vlasů, nějak jsem se geneticky nepovedl, dostal jsem to nejhorší, co může muže potkat.
Oproti ostatním mužům „trpaslík“ bohužel jsem. Jinak neřešil jsem to, protože jsem v 16 – 17ti vůbec nečekal, že bych nevyrostl, jelikož kamarádi, co byli v 16ti s výškou na tom stejně, jako já, měli v 17letech 185cm, prostě se za rok vytáhli.
Jinak vitamínů a minerálů mám dost, jím zdravě a užívám i multivitamí­ny apod.

Dochy

Plešatost zas některé dámy berou jako symbol mužství 😉
Také jsem potkal na výšce pár vrstevníků co už byli úplně plešatí nebo šedivý… A nezdálo se že by to zanechalo nějaké negativní stopy na jejich intelektu či oblíbenosti 😉