Karoolinkaa

Vyřeště prosim rovnici x-4[x-2(x+6)]=5×+3 spíš potřebuji postup :) dekju :)

Nejlepší odpověď
chudst

  1. roznasobit zavorky odvnitrku k venku
  2. hodit si X na jednu stranu, ostatni na druhou
  3. spocitat

x-4(x-2×-12)=5×+3
x-4×+8×+48=5×+3
x-4×+8×-5×=3–48
0×=-45

⇒ nema reseni. (Teda pokud jsem to spravne pocital.)

⇒ vyslo-li by ti x=nejake_cislo, pak vysledek by byl dane cislo.

⇒ vyslo-li by ti 0×=0, pak vysledek by byl nekonecne mnoho reseni.
Doplňuji:
led: Ja jsem ted vecer asi uplne vypatlany. (Kdyztak prosim viz diskuze.) Chybnym? Kde jsem udelal chybu? MOhl jsem rovnou secist „x-2ד ze zavorky z prvniho radku, ale to chyba neni, vysledek je tak jak tak „+4ד. Kde je tedy chyba? O.O

Další odpovědi
Berušinka

Jo jo .. s tím si musíš pohrát =)
Doplňuji:
Vyšlo mi to stejně jako chudstovi =)

pokazdejinak

led – záporné číslo krát záporné číslo je kladné číslo :)

led

Chudst chybným postupom v 2.riadku to skomplikoval (alebo to urobil zámerne?), Ale výsledok je … (prosím doplniť správny výraz)
Karoolinkaa asi sa bude treba trocha potrápiť, zopakovaním sa matematiky.
PS.
Chudst, ano, išli ste dlhšou cestou. V doplnení ste použili ten rýchlejší (ako sa hovorí elegantnejší) spôsob. Najprv upraviť vnútri v zátvorke a potom vonku.
Sedliacky rozum hovorí,: najpv upratať doma a potom na dvore.
Pokaždejina,
plne súhlasím mínus krát mínus rovná sa plus
Doplňuji:
Pokaždejinak, ospravedlňujem sa za skomolené meno.

led

Chcela som upozorniť, že na riešenie rovnice môžte použiť rôzne spôsoby riešenia.
Z praxe poznám, ak si je človek (žiak) istý svojou odpoveďou neváha, ak si nie je istý premýšľa, hľadá varianty, záchytné body.
V prípadoch školákov na tejto stránke, ktorí žiadajú odpoveď na domáce úlohy, je toto spôsob ako ich prinútiť aspoň čiastočne premýšľať – odpovede nie sú jednoznačné.

Berušinka

Chudst: Taky nevím =O – počítala jsem úplně stejně jako ty =D .. tak já jsem pro změnu vypatláná dneska z ajiny =D

chudst

Ajinu hod, pokud to jde, za hlavu a uzivej si vecera :)

Berušinka

Zase mě ta AJ tak nasra*a =D … fakt bych brala tu němčinu všema deseti =D ale nemůžu teďka no …