tereza119

Jak vypočítat zápornou odmocninu?

Když mám deset na mínus druhou, tak abych to mohla vypočítat, tak si z toho musím udělat zlomek, tedy… 1/10² Teď si vypočítám 10², což je 100. Takže výsledek bude- deset na mínus druhou= 100
Je tenhle postup a výsledek správný, nebo jsem někde udělala chybu?

Odpovědi
cochee

Ano, postup je správný – výsledek ne, zapomněla jsi ještě stovkou vydělit tu jedničku; 10ˉ² není 100, ale 0,01. A navíc: nejmenuje se to záporná odmocnina, což je ve tvé otázce. Jde o zápornou mocninu.