Avatar uživatele
dj.david1234

Výpověď z práce z důvodu, že máme zaplacenou dovolenou?

Máme s přítelkyní zaplacenou dovolenou v zahraničí
V práci jí nadřízený řekl, že jestli odjede na dovolenou tak dostane výpověď..
Je to normální? Může se nějak bránit?
Doplňuji:
V týhle republice jsou zákony, že by se z toho člověk po****
Dovolenou jsem zajišťoval, když pracovala v jiné firmě - zde bylo vše v pořádku. Bohužel firma ukončila provoz a zaměstnance propustila.. Takže si našla novou práci a domluvila si tuto dovolenou.. Dokonce ji mistr řekl, že si ale bude nějaké hodiny muset nadělat protože nebude mít ještě nárok na tolik dnů dovolené. Až do teď si hodiny nadělávala a už jích má dost (nezaplacených - převádí si je do fondu aby si je potom mohla vybrat právě na tuto dovolenou) Takže to byla domluva

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3115 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
brillant

Bránit se nemůže, dovolenou určuje zaměstnavatel.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast9h4.aspx

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Dovolenou určuje zaměstnavatel s ohledem na oprávněné zájmy zaměstnance. Tolik zákon. Dál pokud ta dovolená byla domluvená, pak v případě odvolání zaměstnance z dovolené má zaměstnanec nárok na úhradu nákladů (např. storno poplatky cestovce apod.). Ale je samozřejmě otázka jak moc byla ta dovolená domluvená a dál jak to zaměstnavateli dokázat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Vybrat si musí sama co je pro ni důležitější, zda práce či dovolená

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

Ma zazadono o dovolenou v tom danem terminu nebo si jen zaplatila dovcu a zamestnavatele postavila pred hotovou vec ?...tedy napr ...20 .Srpna si beru dovolenou a hotovo?....
Doplňuji:
tak presne takto to nefunguje ...:D

Upravil/a: badisko

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
láďa1

Bohužel dovolenou určuje v našem státě"otrokář" což je zaměstnavatel.Musíte se domluvit a říci,že jste to měli už domluvené v době nástupu do práce.Je to těžké vím z vlastní zkušenosti.

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce
Avatar uživatele
ivzez

"Domluvená dovolená" nic neznamená a její napracování je naprostý nesmysl (mistr to po Vaší přítelkyni vůbec nebyl oprávněn požadovat).

Platí jedině písemná žádanka o dovolenou potvrzená zaměstnavatelem. Pokud zaměstnavatel čerpání dovolené nepotvrdil písemně, musí přítelkyně počkat, až jí zaměstnavatel čerpání dovolené určí.

Pokud byste na dovolenou přesto odjeli, vyhodnotil by zaměstnavatel její nepřítomnost jako neomluvenou absenci, po pár dnech (cca 3 až 5) by mohl pracovní poměr zrušit podle § 55, což by vedlo ke ztrátě nároku na podporu pro příštích 6 měsíců. Kromě toho by přítelkyně hůře hledala novou práci (důvod skončení pracovního poměru by byl uveden v potvrzení o zaměstnání).

před 3035 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Dochy

Nevím o tom, že by byla povinnost dovolenou potvrzovat písemně. Jen je problém s dokazováním, ale svědek by měl stačit. A pokud by zaměstnavatel popíral co řekl, asi bych tam ani pracovat nechtěl.

před 3035 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony