Avatar uživatele
Petruse6

Mám nárok si po podání výpovědi vybrat nevyčerpanou dovolenou?

Dobrý den,
podala jsem výpověď a zbývá mi ještě asi cca 10 dní dovolené. Zaměstnavatel mi ji dát nechce a chce mi ji proplatit. Mám nárok si dovolenou vybrat, nebo musím souhlasit s proplacením nevyčerpané dovolené? Moc díky za všechny odpovědi :)

edit: Tak to jste mě moc nepotěšili. Ano, je to převedená dovolená i z loňska – právě mi jí zbylo dost, protože nebyla příležitost si dovolenou vybrat a už bych si opravdu potřebovala odpočinout. Tak nic, bohužel :(
elkon: To já vím, že mám nárok na poměrnou část dovolené. Já se ptala, zda si mohu zvolit formu čerpání :).

Zajímavá 0 před 1544 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Mc Merkurion

… „Při skončení zaměstnání vám nevyčerpanou dovolenou musí proplatit. Mohou ji ale také převést k novému zaměstnavateli nebo ji ihned určit k čerpání, a to i během výpovědní doby.“ https://www.me­sec.cz/clanky/co-bude-s-vasi-dovolenou-kdyz-koncite-v-praci/ … má na to nárok …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

Máte nárok na dovolenou, ale formu a termín čerpání určí zaměstnavatel. Podle mně může rozhodnout o proplacení k ukončení zaměstnání. A opravdu 10 dní? To jako ještě z loňska?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Máte nárok na poměrnou část dovolené, zajděte za účetní. Jestliže jste podala výpověď, zatím jste ještě stále zaměstnanec.

Upravil/a: elkon

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Petruse6

Tak to jste mě moc nepotěšili. Ano, je to převedená dovolená i z loňska – právě mi jí zbylo dost, protože nebyla příležitost si dovolenou vybrat a už bych si opravdu potřebovala odpočinout. Tak nic, bohužel :(
elkon: To já vím, že mám nárok na poměrnou část dovolené. Já se ptala, zda si mohu zvolit formu čerpání :).

před 1544 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek