Petruse6

Mám nárok si po podání výpovědi vybrat nevyčerpanou dovolenou?

Dobrý den,
podala jsem výpověď a zbývá mi ještě asi cca 10 dní dovolené. Zaměstnavatel mi ji dát nechce a chce mi ji proplatit. Mám nárok si dovolenou vybrat, nebo musím souhlasit s proplacením nevyčerpané dovolené? Moc díky za všechny odpovědi :)

edit: Tak to jste mě moc nepotěšili. Ano, je to převedená dovolená i z loňska – právě mi jí zbylo dost, protože nebyla příležitost si dovolenou vybrat a už bych si opravdu potřebovala odpočinout. Tak nic, bohužel :(
elkon: To já vím, že mám nárok na poměrnou část dovolené. Já se ptala, zda si mohu zvolit formu čerpání :).

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… „Při skončení zaměstnání vám nevyčerpanou dovolenou musí proplatit. Mohou ji ale také převést k novému zaměstnavateli nebo ji ihned určit k čerpání, a to i během výpovědní doby.“ https://www.me­sec.cz/clanky/co-bude-s-vasi-dovolenou-kdyz-koncite-v-praci/ … má na to nárok …

Další odpovědi
Dochy

Máte nárok na dovolenou, ale formu a termín čerpání určí zaměstnavatel. Podle mně může rozhodnout o proplacení k ukončení zaměstnání. A opravdu 10 dní? To jako ještě z loňska?

elkon

Máte nárok na poměrnou část dovolené, zajděte za účetní. Jestliže jste podala výpověď, zatím jste ještě stále zaměstnanec.

Petruse6

Tak to jste mě moc nepotěšili. Ano, je to převedená dovolená i z loňska – právě mi jí zbylo dost, protože nebyla příležitost si dovolenou vybrat a už bych si opravdu potřebovala odpočinout. Tak nic, bohužel :(
elkon: To já vím, že mám nárok na poměrnou část dovolené. Já se ptala, zda si mohu zvolit formu čerpání :).