Luciana27

Nevíte, jak je to s vypořádáním SJM při rozvodu? Více v doplnění otázky.

Dobrý den,
přinesla jsem do manželství cca 500 000,–. Necelých 300 000,– se koupilo auto a 200 000,– se investovalo do bytu. Když se budeme rozvádět a já se budu stěhovat z bytu s dětmi mám nárok chtít po manželovi nějaké peníze co jsem vložila do manželství? Jak by se posuzovalo auto, které dneska už takovou hodnotu nemá?

děkuji
Lucie

--
Vypořádání SJM při rozvodu

Nejlepší odpověď
Hlada

Vy to tedy vedete. Za 6 let prohospodařit dva byty a připravit dvě děti o rodinu. K tomu neexistuje publikovatelný komentář.
Účetně vzato výsledkem vašeho hospodaření jsou dluhy ve výši hypotéky, na které se zřejmě podílíte rovným dílem. K vyrovnání by mohl být snad jen rozdíl v hodnotě bytů, které jste společně prodělali, pokud nějaký existuje. Můžete sice nechat rozhodnout soud, ale obecně platí, že špatná dohoda je lepší, než dobrý soud, který vaše problémy stejně nevyřeší. Spíš doporučuju partnerskou poradnu a základní kurz finanční gramotnosti. Možná, že jste oba mimo realitu a že by pomohl psycholog nebo psychiatr.

Další odpovědi
Edison

To je spíš na právníka.

Alesh

Veselé povídání 🙂 Obrať se na právníka, domněnky laiků ti jsou k ničemu.

elkon

Taky jedni, kteří si hrají na vysoké noze a neumí hospodařit. Z toho ti budou pomáhat právníci a to si smlsnou a taky si to nechají zaplatit.

nyjono

Vřele doporučuji zapojit se do některé skupilny aktivních lidí, kteří se učí vydělávat peníze a hospodařit s nimi.

kamila2658

Já jsem toto řešila přes právníky. Nebyli žádné nečekané komplikace kromě toho. Pomáhali mi v https://www.ci­kr.cz/sluzby/ro­dinne-pravo/ – doporučuji všem kdo má také suprový EX.