(ne)ználek

Výpočet nemocenské

Chci se zeptat, zda-li se do nemocenské započítávají i víkendy,(které samozřejmě nejsou placeny)??

Nejlepší odpověď
standa

Jen bych upřesnil lehce nejistou odpověď Miroslava :
1.-3. kalendářní den : ZADARMO
4.-14. kalendářní den: zaplaceny jsou všechny PRACOVNÍ dny
od 15.kalendářního dne: za každý KALENDÁŘNÍ den přísluší nemocenské dávky

Další odpovědi
Miroslavst

Nevím jistě, ale po nějaké době ano. Myslím že to je po 14 dnech, je nemocenská za kalendářní dny.

ivzez

Stav v roce 2016:

Zaměstnavatel vyplácí náhradu mzdy za nemoc
za pracovní směny naplánované na prvních 14 dnů
nemoci (maximálně za 56 hodin).

Za první tři pracovní směny – nikoliv první tři kalendářní
dny – (maximálně 24 hodin) nenáleží zaměstnanci nic.

Od 15. dne nemoci vyplácí OSSZ nemocenské za kalendářní dny, tedy včetně sobot a nedělí. Přesto je nemocenské nižší než náhrada od zaměstnavatele.