Popelka Sany

Vyplatí se více na vypalování hudby CD, nebo fleška? Kam se mi vejde více písniček?

Co byste raději zvolili vy? Jde mi o to, kam se mi vejde více písniček.
Děkuji.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
eleonnore

usb flash disk

Záleží na kapacitě flashky, ale za mě rozhodně ta. Nejen, že si ušetříš čas s vypalováním, navíc, (tedy pokud nemáš přepisovatelný CD-ROM) můžeš obsah měnit, což s nepřepisovatelným CDčkem nelze.
Navíc, dnes již většina moderních notebooků CD mechaniku nemá a do budoucna se s ní nepočítá. Navíc existuje řada moderních zařízení, která USB má, ale mechaniku ne. Třeba včera jsem takhle používala sestřin reproduktor, ke kterému šlo připojit buď micro SD kartu, nebo USB.
Pokud chceš tedy data uchovat do dalších let, USB flashka nebo SD/micro SD karta jsou lepší volba.

Další odpovědi
quentos

usb flash disk

Stačí porovnat kapacity CD a USB, bývá to na nich napsáno. Kapacita běžného dnešního CD je kolem 750 MB, kapacita USB několik GB. Tak co myslíte?

klumprt

usb flash disk

Já doporučuju USB flash disk hlavně z prostorových důvodů. Předtím jsem v autě vozil štos cédéček, které jsem musel často přehazovat a zabíraly mi místo v kastlíku. Pak jsem si pořídil auto, co umí hrát MP3 z flešky. Na flešce mám v podstatě tolik hudby, kolik by se vešlo na dva až tři takové štosy CD disků, jaký jsem vozil předtím. Ta fleška je tam strčená furt a já si jenom vždycky namačkám tlačítkem, co si chci zrovna pustit.
Pokud jde o cenu za 1 GB, tak u tohoto cédéčka https://www.al­za.cz/cd-r-medium-verbatim-d49208.htm?kam­pan=adpla_obec­na_pc-doplnky&gclid=­CJvxk4GLlNACFe­YK0wod8nsJeQ to vychází na 7,97 Kč

a na této flešce https://www.da­tart.cz/USB-flash-disk-A-DATA-32GB-USB-2-0-Classic-C906-cerny.html?ut­m_source=google&ut­m_medium=cpc&ut­m_campaign=5-CPC-PLA&gclid=CPm­L94yLlNACFRa3Gwod­DGMIuQ vychází 1 GB na 9,34 Kč.

Paměť na flešce je tedy o něco málo dražší, ale fleška je přepisovatelná a ta úspora místa a jednoduchost manipulace je u flešky obrovskou výhodou, což tu malinko vyšší cenu podle mě naprosto kompenzuje.

Löwe

usb flash disk

Více písniček se ti vejde určitě na USB. Navíc, s daty můžeš kdykoliv pracovat dále, u CD tohle nejde.

Pokud je průměrná velikost jednoho mp3 souboru 4 MB, potom se ti na CD vleze něco okolo 233 písníček.
Na USB o velikosti 4 GB (Cena se pohybuje někde okolo 100 Kč) se ti vleze okolo 1300 písníček.

A to není vše. USB mají dnes větší podporu než CD, pokud zapomeneš na nějakou písničku, na USB ji můžeš v průběhu času kdykoliv přidat, u CD máš smůlu.

Hlada

usb flash disk

V anketě chybí další možnosti.
Pokud jde o cenu, tak nejlevnější jsou DVD (1,50Kč/1GB), pak externí disky (2Kč/GB). CD-R, flash a paměťové karty jsou výrazně dražší (7–8Kč/GB).
Pokud by šlo o komprimovanou hudbu, nikoli CDA, bylo by možné přidávat i na optické disky.

brillant

usb flash disk

Jiří Bohumil

usb flash disk

mzm

cd-rom

S tím se v zimě líp škrabou okna… :)

Jiří Bohumil

Nejlepší, nejlevnější a nejperspektivnější (vše dohromady), dle mne, je externí harddisk. CD a DVD je sice nejlevnější, viz přehled od Hlada, jsou „háklivá“ na mechanické poškrábání a už nemají perspektivu. Nemohou se přehrávat na zařízeních bez DVD čtečky (tablety, smartphony, SMART TV a pod. ). Pořizovací cena ext.disku je sice podstatně vyšší než flešky, nebo microSD, ale jeho obsah ve stovkách GB je, zatím, nepřekonatelný. Doporučuji jej ale zejména na videa a filmy.
Ale hudba není tak náročná, na microSD nebo flešku 32 Gb (cena i za 300,–Kč) se jí vejdou Q-nta. A dají se snadněji přenášet a instalovat do výše uvedených zařízení a nejsou tak „háklivá“ na mechanické poškození (pád), jako ext. HD. Takže mají zase své výhody, přez podstatně vyšší cenu dat, oproti ext. HD.