Avatar uživatele
Matiselis

Vyplatí se používat kupóny v supermarketu?

Co čtu na zahraničních internetových poradnách (zejm Quora), tak zřejmě jo, přestože to stojí nějaký čas a úsilí (a baterii a úložiště mobilu :D – instalují se a používají se k tomu aplikace supermarketů).
Jak je to v ČR? Vyplatí se to?
Mám názor, že jestli na to má člověk čas a neštve ho to dělat, tak se asi vyplatí před návštěvou supermarketu zkontrolovat stránku kupónů v dané aplikaci. Ale zároveň nesmí podlehnout tomu, že „když je na to kupón, tak to (tu blbost) koupím.“ A zároveň musí mít přehled o cenách, aneb když bude kupón na nejdražší bonboniéru z nabídky, asi přesto bude podstatně dražší než nějaká střední třídy.

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Filip84 před 274 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Tam se vrať do džungle, Matiselis, z5 k survivalu, zařízni kuru, vypij, zahoď, chyť rybu na tkaničku od sneakersky, rozdělej oheň škrtátkem vzadu na trenclach, jako, a nezabývej se denními strastmi tady gegošů, degenerátů a tak podobně. Dobře radím, DOBŘE!

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Slevy fungují v aplikacích i bez kuponů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Hlada

Vyplatí. Aplikace, které umožňují markování, zjednodušují nákup, protože ho není nutné u pokladny dvakrát překládat, vylučují chybu, kdy je na regálu jiná cena než v systému a urychlují odbavení, protože samoobslužné pokladny jsou k dispozici prakticky bez čekání. Kupóny a zákaznické slevy jsou milé, zvlášť u zboží s dlouhou dobou spotřeby, které je možné koupit do zásoby.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Matiselis

@elkon
" Slevy fungují v aplikacích i bez kuponů." To je podle mě jen částečná pravda. Co vím, jsou dva druhy slev: slevy v letácích, na které mají nárok všichni, ať aplikaci mají či ne. Pak jsou speciální slevy pro uživatele aplikace. Sem spadají již zmíněné kupóny (téměř ve všech supermarketech je potřeba před „checknutím“ u pokladny kupón aktivovat, a pak u pokladny použít věrnostní kartu); dále například různé věrnostní programy.
Ale třeba mě v něčem opraviš

Avatar uživatele
elkon

Kupony většinou nepoužívám (málokdy potřebuji to, co je v kuponech) a přesto nějakou slevu mám.

Avatar uživatele
Matiselis

Malý update: zkusil jsem chvili pouzivat kupony a ukazalo se to jako velmi nepraktické. Zpravidla tam není vidět cena za 100 gramů (podle které zjištuji jestli je zboží skutečně levné). Plus nevidím, zda je zboží s kuponem zaroven v akci.
Takže třeba vidím Manhattan zmrzlina 1,4 l kupon –30 %. To zní skvěle, ale když udělám důkladné pátrání, zjistím, že ta zmrzlina momentálně v tom obchodě není v akci – a že když je v akci, tak na ní býva 40–50 % sleva. Takže v konečném důsledku se vyplatí počkat. (Zejména když za ten kupon musíte zaplatit nějaký ten věrnostní bod, např. Kaufland Point).
Nebo takový radegast 0,5 l za 16 Kč. Hm… zní jako dobrá nabídka, ale vyplatí se za to dávat 1 Kaufland Point. Už si nepamatuji k čemu všemu jdou (případně v budoucnu půjdou) Kaufland Pointy využít..
Čili když povážím čas a energii kterou tomu věnuji (a elektřinu, protože samozřejmě to musím hledat na nějakém elektronickém zařízení), tak se podle mě kupony nevyplatí.
Výjimkou jsou (možná) ty potraviny/nápoje typu Limonáda Tonic San Terra – jde o věci které jsou přirozeně tak levné že na ně snad nikdy není sleva. Takže když vidím kupon, nemusím vubec přemýšlet a prostě beru

Avatar uživatele
cappuccino

Matiselis: ty kupony jsou platne nekolik dni. Klidne si je muzes aktivovat, kdyz mas cas, uz treba 3 dny predem z domova!

Avatar uživatele
Matiselis

@zjentek what?

Avatar uživatele
elkon

Je to magor.

Nový příspěvek