22aa

Jde koupit stará/nová konzole na nové hry či více ramek aj. do 6.000 Kč, nebo musím jenom pouštět koupené filmy?

Dobrý den.
Nevíte jestli se dá koupit konzole na nový hry nebo vylepšení abych mohl hrát nový hry?
Prosím nevíte jestli jde koupit stará nebo nová konzole na nové hry nebo více ramek,procesorů nebo grafiky či zdroje do 6000kč nebo musím jenom pouštět filmy po koupi?
Vaše 22aa.

Původní otázka nedává smysl
Výplata 6000kč je na nový hry nebo na filmy když po důležitých věcech chci zábavu?

Odpovědi
aliendrone

Hm – to záleží na typu. Já byl kdysi nemile překvapen, když jsem zjistil, že originálky hry z PS2 NEJDOU hrát na PS3, čímž u mne konzole skončily. (ony stejně konzolové hry povětšinou stojí za starou belu) I když …s Kinectem je po troše alkoholu celkem sradna. :)

Upgrade konzolí (mám zkušenosti s PS2 a PS3) je komplikovaný (u PS3 bylo asi nejjednodušší vylepšit/přidat HDD, ale procáky, grafika… zapomeň.

Filosofie konzolí je postavena na DOKUPOVÁNÍ periférií (když už jednou investoval a chceš víc – třeba klávesnici, myš atd. – dokoupíš!) Z PS3 takhle šlo udělat regulérní linuxové PC. I když – za celkově vynaložené peníze si získal totál lowend PS3 PC, za které bys pořídil HODNĚ nabušené SKUTEČNÉ PC! Takže PS4 jsem už ani nekupoval, Sony ke mne domů NESMÍ – i když občas mám cukání na Xbox (právě kvůli hrám pro Kinect).

anonym

Hraní má smysl jen na PC plus herní ovladač STEAM CONTROLLER + STEAM LINK, který umožní jednoduché napojení na obývákovou TV a distribuční platforma STEAM, k tomu přirozeně nějaká mainstreamová grafická karta za přibližně 6000 Kč. Konzole budou vždy méně výhodné než výše uvedené, a to finančně i po stránce výkonu. Bez ohledu na náklady HW, které jsou prakticky stejné jako při nákupu konzole, další náklad především na hry jsou u PC platformy nesrovnatelně nižší a to samozřejmě zcela opomíjím pirátství a hovořím jen o legální distribuci. Na STEAMU lze nakupovat v opravdu extrémně častých až 90% slevách, které v období svátků platí i na tisíce titulů najednou. Vedle toho lze využít distribučních kanálů, jako je GOG nebo HUMBLE BUNDLE, kde často můžete hru koupit za částku, kterou prodejce nechá čistě a jen na vás (můžete dát 10, ale také jen jediný dolar za áčkový titul)… tyhle akce jsou specifikum PC platformy, kde je velmi vyostřená konkurence. Herní konzole vznikly jen proto, aby tuto konkurenci smetly ze stolu a daly výrobci de facto možnost prodávat hry opět předraženě a především být v tomto záměru konkurenčním prostředím nevyrušováni. Klient, který o tomto smyslu uzavřených herních konzolí ví, a přesto na tuto čistě ekonomickou hru (která nemá vliv na herní prožitek ani technickou úroveň herních titulů) přistoupí, si zřejmě nezaslouží než přeplácet, protože se chová tržně iracionálně.

Herní konzole tak zůstávají řešením těch, kteří mají jakýsi falešný pocit, že si tak kupují jednodušší, pohodlnější zařízení. Kupují si ale jen pastičku na svou peněženku, protože jen dobrovolně přistupují na omezení konkurenčního prostředí v rámci daného zařízení a tím sami sebe staví do znevýhodněné pozice vůči výrobci (ať už Microsoft/Sony/Nin­tendo/kdokoliv).

Muffz

Do 6000,– koupíš v pohodě PS4 500gb i s nějakou tou hrou a rozjedeš nejnovější hry. Samozřejmě jak píše aliendrone, bohužel u PS není zpětná kompatibilita. Naproti tomu xbox ji má, takže si můžeš koupit One a hrát hry z 360, které tě vyjdou na 50 Kč. Co je problém oproti PC, tak ty hry. Za novinky dávat 1500 Kč+, co si na PC „můžeš“ stáhnout a cracknout zadarmo. Naproti tomu na společenské akce nebo večerní FIFA turnaj mezi známými je konzole bezkonkurenční.

Osobně je u mě priorita PC a hraní na něm (střílečky nikdy nepůjdou na ovladači tak pohodlně jako na PC s myší), ale konzoli mám taky v oblibě, i kvůli pár hrám, které se na PC nevydávají (Crash, NHL). A časem předpokládám, že přibude i FIFA, ze stejného důvodu, proč zrušili NHL na PC.

Shrnutí – Do 6000 Kč seženeš nejlepší konzoli (PS4, Xbox One), nebo jednu slušnou grafickou kartu do PC. Rozšiřování konzole kromě výměny HDD je blbost.