analyzedMOM

Někdo prý vypíná internetové platby na kartě po každém nákupu. Děláte to někdo? Přijde Vám to bezpečnější?

Vypínání internetových plateb po každém nákupu

Dozvěděl jsem se, že někdo vypíná internetové platby na kartě po každém nákupu. Děláte to někdo? Přijde Vám to bezpečnější?

Odpovědi
kajicek94

Vypínám

Je to rozhodně bezpečnější. Když Vám ukradnou kartu a zkusí nákup na e-shopech bez 3D Secure a máte nějaké vyšší limity, tak Vás zachrání jedině pojištění od banky. Platím jednorázovou kartou z aplikace Poketka od ČS, pak nemusím zapínat a vypínat.

Tw!st

Nechávám pořád zaplé

Mám dvoufázové ověření přes telefon, tudíž nestačí vědět jen číslo karty, datum vypršení a pin, ale i kód který mi přijde na telefon.

Dochy

Nechávám pořád zaplé

Ty obavy chápu, ale zatím systému důvěřuji. Pokud bych platil na nějakých dle mého názory více rizikových servrech, asi bych byl opatrnější. U běžných obchodníků se moc nebojím.

Pepa25

Nechávám pořád zaplé

Nevypínám. Řeším to tak, že mám více účtů a kartu pro placení na internetu vydanou k účtu, kde mám jen pár korun.

yuko

Vypínám

Vypinam

anonym

Nechávám pořád zaplé

nechávám pořád zapnuté ale jen na svém druhém účtu. Osobní účty si na své jméno vedu dva (většina bank to neumožňuje ale fio ano), u společného účtu kde je většina prostředků a kde se schází výplaty nemám žádnou kreditní kartu a platby přes internet jsou u něj vždy vypnuté (lze jen přesouvat prostředky bankovním převodem). Kartu a online platby mám pouze u toho druhého účtu. Princip zabezpečení je tím pádem naprosto zřejmý, na potenciálně méně bezpečném účtu je vždy jen relativně málo prostředků k odcizení.

Klaproth

nenakupuji na internetu