Výměna rozvodového řemene a nastavení rozvodů.

Prosím poraďte, do jaké polohy nastavit obě ozubená kola vačkových hřídelů (motor čtyřtakt, čtyřválec,16 ven­til). Každé z nich má rysky INTAKE a EXHAUST. Řemen, jeho vedení a napnutí chápu. Děkuji.

Nejlepší odpověď
janek66

Nápisy znamenají sání a výfuk,chce to nastavit podle dílenské příručky společně s kolem klikové hřídele.Škoda že jste nenapsal co je to za auto.
A opravdu záleží na přesnosti!
Stačí posunout o jeden zub a v nejlepším motor správně nepojede.
Po nasazení určitě doporučuji zatočit motorem ručně jestli se nepotkávají ventily s písty.

Další odpovědi
myšpulín

Do základního nastavení.
To najdete v technických tabulkách výrobce.