utrum

Ozubený řemen – jaký?

Mám zničený ozubený řemen na kterém není nic napsané. Potřeboval bych nový a když se kouknu do nějakého shopu – třeba sem http://propru­mysl.cz/remeny/ploche-ozubene/ tak z toho množství typů jsem celej vedle. Jak mám najít ten co potřebuji ?

Nejlepší odpověď
redy

Zadala bych parametry té dané věci ke které potřebuju ozubený řemen.

Další odpovědi
mosoj

Stačil by počet zubů a šířka řemenu, ale musíš znát profil ozubení !! Pro různé profily jsou různá označení.

Dochy

Buď změřit a popsat řemen obchodníkovi, nebo ho vzít ssebou do obchodu (pokud máš nějaký po ruce). Nevím odkud seš, ale třeba v Praze Strašnicích jsem našel krámek, kde řemeny i řežou na míru…
Pokud se nikam nedostaneš, začni s dělením ozubený/žebrovaný, zjisti velikost zubů (šířku, výšku), rozměry řemenu (šířku, délku)

cukrar

utrum, buď podle použitého stroje, nebo dle poškozeného řemenu. V prodejných řemenů mají specielní měřidla jak na průměry tak i na zuby.
(něco podobného jako se měří závity)

honza19hk

Pokud na něm není nic napsaného je dobré ho koupit někde osobně kde je prodávají nebo v servise.určitě ne přes net.Pokud to je rozvodovoý řemen k autu dej si bacha aby to byl ten co tam má být. Špatný nebo přetržený řemen zničí polovinu motoru.