Vymáhání výživného

Dobrý den,jsem 8 let rozvedená,býv­.manžel neplatí výživné na syna,k dnešnímu dni je dluh 164500,–Kč,ani o syna nejeví sebemenší zájem. Podala jsem několik trestních oznámení,opakovaně dostal"podmín­ku",nyní je opět ve vyš.vazbě.Už jsem podala i exekuční příkaz,bohužel bývalý legálně nikde nepracuje(ikdyž z něčeho žít musí),na ÚP hlášen není. Jeho rodiče již nežijí,abych mohla výživné požadovat po nich. Mám vůbec ještě nějakou naději domoci se práva? Žiji s přítelem,který platí na 2 děti,momentálně jsem na MD a máme finančně co dělat. Ovšem nejsme na hranici životního min.,tak na pomoc sociálky nárok nemáme. Poraďte mi prosím,děkuji

Odpovědi
standa

Obávám se, že na tento případ platí přísloví „Kde nic není, ani smrt nebere“ jako ušité ☹

Vy jste vyjmenovala všechny legitimní možnosti, které české právo zná. Pokud exmanžel nemá žádné legální příjmy, tak zbývají tři možnosti:

  1. chytit ho tzv. ´za ruku´ tedy mít důkaz, že existuje nějaký nelegální příjem…, tento důkaz by posoudil soud nebo (pokud by se jednalo o případnou trestnou činnost, tak Policie)
  2. uplatnit jiné (neprávní) formy nátlaku…, ta částka 160.000 Kč už za investování určité sumy stojí. ALE POZOR JE TO ZA HRANOU !!
  3. věc neřešit a čekat…