Avatar uživatele
bauerlukin

Vyloučení cukru ze stravy – je možné ho konzumovat pouze ojediněle?

Např. při návštěvě u příbuzných, když je mi nabídnuta káva? Bez toho, že by mi to nějak uškodilo? A lze místo cukru použít třeba med? Díky

Zajímavá 0 před 1657 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Cukry nutně potřebujeme k přežití.- Neni však třeba používat rafinovaný cukr jako takový. Dostatek cukrů najdeme v různorodé stravě a občasné přislazení lze nahradit právě třeba medem, po případě stévií, nebo něčím podobným.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kelt

Cukry, tuky a bílkoviny potřebuješ přijímat ve své stravě. Můžeš odmítnout sladkosti, kávu, místo toho si vzít ovoce. Já si dávám med spíše do čaje.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Edison

Nemyslím, že vylučovat cokoli ze stravy je dobré. To samo o sobě ochuzuje stravu, když se říká, že strava má být pestrá. Ono pořád platí, že jíst se má všechno, ale všeho s mírou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Cukry (sladkosti) nepotřebujete vůbec.
Med je jen zdánlivě lepší/zdravější, leč chutná varianta sladidla (mně tu a tam v čaji chuzná).
Bez sacharidů to v lidském životě nejde.
Jsou všude kolem nás. (ovoce = nepřehánět, zelenina, obiloviny, luštěniny, mléčné výrobky atd.).
Pokud si během vyloučení cukru ze stravy občas osladíte, tak se Vám rozhodně nic nestane.
Mně nejvíce chutná káva i čaje bez cikru a jiných „sladidel“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Bílý rafinovaný i ten barvený a prodávaný jako „lepší“
můžete klidně vynechat.

Jako problém bych ale viděla i vyloučení medu a ovoce.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Edison

Už vidim, jak si někdo sladí kafe medem.. hahahaha…

Stévie? Nastudovat. Ona to zase není taková výhra. 1. je pěkně hnusná, 2. nesladí, 3. není pravdou, že neškodí zdraví.

Ono je třeba si uvědomit, co od sladké chuti očekáváme. Cokoli jiného, než je cukr má buďto stopové nevlastní chuťě, nebo látky, které výsledek ovlivňují.

Jediná rozumná náhrada je třtinový cukr. Taky žádná výhra, co se týče zdraví, ale chutná aspoň stejně, jako ten náš.

před 1657 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Káva oslazená trochou medu je docela dobrá.
(Také jsem si to neuměla představit, dokud jsem neochutnala.)

před 1655 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek