Dena443

Vyléčí vakcína člověka nakaženého covidem?

Funguje to jako i lék?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, už podle názvu. Žádná vakcína neléčí

Další odpovědi
Dochy

ne. Po propuknutí nemoci nemá smysl. V některých případech a pro některé nemoci lze člověka vakcínou zachránit, protože ta může zaktivovat obranyschopnost dříve než by to dokázala nemoc a než nemoc propukne (např. v případě vztekliny)

orwell

Vakcína není lék. Pokud je mi známo, tak princip očkování spočívá v záměrném nakažení organismu oslabenými resp. nějak upravenými viry s cílem vyprovokování tvorby protilátek a tělíčko se už potom ubrání samo (většinou). Dříve platila zásada, že očkování lze provést pouze v neoslabeném stavu, v žádném případě ne v době, kdy nejsi fit a nebo dokonce chorobě podléháš. Snad to platí i dnes. Sám mám zkušenost z minulosti se 4 vakcinacemi, kdy jsem za to zaplatil a v jednom případě velice tvrdě. Tenkrát jsem se učil znovu chodit. A vím o dalších 3 případech v okolí, takže ta vyhlašovaná spolehlivost a bezpečnost 1 :10000 (nebo kolik) kulhá na jednu nohu. Já osobně to do sebe dobrovolně stříknout nenechám. Ale je to každého věc, jak se k tomu postaví.

elkon

Vakcína není lék, ale prevence. Nakažený člověk vakcínu nedostane.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Dochy

„elkon Vakcína není lék, ale prevence. Nakažený člověk vakcínu nedostane.“
Když zhruba týden nikdo o nakaženém neví, že je nakažený. Jak to pak zajistit?

elkon

Před vakcinací se provádí atigenní testy.

Dochy

Ani ty nezafungují vždy a okamžitě.