Avatar uživatele
Tw!st

Vybrakovali jste už autolékárničku?

Nevím jestli si to většina z vás vůbec uvědomuje, ale teď když je nouze o roušky a dezinfekce, tak je možnost podívat se do auta po autolékárničce. Ty novější mají jak dezinfekci, tak roušku.

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? zjentek, DoTazatel před 1500 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

To není špatný nápad, jenže ta rouška tě před viry neochrání. Má ochránit zraněněho, aby od tebe navíc nechytil ještě nějaký moribundus.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
DoTazatel

Nevybrakoval.

Když je nouze o dezinfekce používejte chlast s hodně vysokým obsahem alkoholu, nebo francouvku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
DoTazatel

Sorry Keplre, ale už zase mám od rána vypyplané možnosti pro kladné hodnocení ostatních (hold jsem štědrý) :D
Tak třeba zítra.

před 1500 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Keplere, i to je ale žádoucí. Už jsem to psal několikrát: Aby nakažený nosil FFP3 resp je nesmyslné, bo ten má VÝDECHOVÝ ventil, který NEFILTRUJE. Účelem roušky, jak bylo již i odborníky řečeno, je neprskat kapénky na všechno a všechny kolem sebe. Což jsi v zásadě i napsal, ale i v dnešní pohnuté době to není bezvýznamné.

před 1500 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Jenže ten vydechovaný vzduch je už jednou přefiltrovaný, ne? Má to zabránit, abys ten virus nechytil. Když už ho máš – smůla. Existují vůbec respirátory bez výdechového ventilu?

před 1500 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
cochee

Mám respík (je fakt, že staršího data), třídy FFP1 a tam není vůbec žádný ventil.

před 1500 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

Ano, FFP1 bez ventilku mám taky. Účinnost má o něco málo lepší, než obyčejná rouška. Obousměrně.

před 1500 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Edison

No.. pokud máš viry v sobě, můžeš vzduch z venku filtrovat jak chceš… I kdybys měl FFP milion, tak tam ti brebery prostě nakažený dodá, bo je má ten nakažený v sobě, a vypustí v kapénkách ven tím ventilkem.

před 1500 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek