77martin

Jak postupovat při kontrole, když jedu bez ŘP? Vybodoval jsem se.

Vybodování – Věděl by někdo, jak postupovat při kontrole, když jedu bez ŘP? Vybodoval jsem se. Bohužel musím jezdit, nespadám do žádné kompenzační skupiny ani jakýchkoliv sociálních dávek. Lze se hájit tím, že jsem v nouzi a bez řízení se neuživím?

Nejlepší odpověď
Dochy

Obávám se, že jseš v p…řiti. Hele je tu spousta profesionálních řidičů co jezděj denně a bez přestupků. Takže pokud se Ti podařilo nechat se vybodovat asi to má nějaký důvod. Nějak si to zařiď abys jezdit nemusel. Buď změň obor podnikání, nebo si zařiď řidiče. Pokud Tě chytěj, tak snad leda dělat že neexistuješ. Obávám se, že pokud zjistí stav věcí, mají povinnost to řešit. A pokud se nemýlím, tak v tomto případě je to na soud. Soud Ti (pokud jej opravdu nějak nepřesvědčíš a já pochybuju, že by se Ti to podařilo) zřejmě bude muset řízení zakázat a to na víc než ten rok co máš za body. Pokud Tě chytěj i potom, máš na krku trestný čin. Seš si jist, že to chceš riskovat? Opravu myslíš, že ti to stojí za to?

Další odpovědi
Drap

Postup je snadný. Najdi si jinou práci kde ŘP nebudeš potřebovat. Na následky jsi měl myslet předem.

Herjulfson

Jak píš Dochy. Pokud budeš jezdit bude z toho velkýá problém. Konkrétně maření výkonu úředního rozhodnutí. Napoprvé asi podmínka, ale už to není jen přestupek. Samozřejmě se dá předpokládat i prodloužení zákazu řízení. Jediné čemu jsem u Dochyho nerozuměl je to, že si v p…řiti -:)

elkon

Maření výkonu úředního rozhodnutí je trestný čin. Představuješ si to jako Hurvínek válku. Na následky jsi měl myslet dřív.

Arne1

A proč se nesnažíš to řešit ? Třeba by ti
http://www.pres­tupkoverizeni­.cz/ nebo jiní
pomohli

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.