Vstup do bytu

Za jakých podmínek má právo exekutor vstoupit do bytu? Může exekutor vstoupit do bytu bez vědomí majitele? Třeba když je doma pouze nezletilé dítě, nebo v bytě nikdo není? Může přijít sám, nebo sebou musí mít nějakého svědka?
Za odpovědi děkuji.Jitka

Nejlepší odpověď
Miroslavst

může vstoupit i bez přítomnosti majitele, pokud nikdo nepříjde, vymění zámek a byt uzamkne. Na dveřích zanechá vzkaz, kde lze vyzvednout klíče.
Nevím zda musí mít svědka, ale většinou to provádí za asistence policie.

Další odpovědi
standa

Ano exekutor (nebo-li oprávněná úřední osoba) může vstoupit do bytu i sám, ale zpravidla jsou vnitřním předpisem správního orgánu určeny alespoň 2 takovéto osoby.

Zák. č. . 99/1963 Sb. Občanský soudní řád

§ 325
Usnesení o nařízení výkonu rozhodnutí prodejem movitých věcí se doručí povinnému až při provádění výkonu.

Není-li při provádění výkonu povinný přítomen, doručí se mu usnesení spolu s vyrozuměním o tom, že byl proveden soupis a které věci byly sepsány.

Vyrozumění o tom, že byl proveden soupis a které věci byly sepsány, doručí se také oprávněnému a manželu povinného

Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád

§ 15/2
Úkony správního orgánu v řízení provádějí úřední osoby oprávněné k tomu podle vnitřních předpisů správního orgánu nebo pověřené vedoucím správního orgánu