ivzez

Všimli jste si, že Google dnes připomíná náš „národní den svobody“?

https://www.go­ogle.com/logos/do­odles/2017/cz­ech-republic-national-day-of-freedom-2017-6261800428371968.2-l.png

Nejlepší odpověď
dudu

Ano s nostalgií povšiml už proto, že jsem v té době byl coby čtyřicátník na vrcholu svých fyzických sil i pracovní kariéry.

Další odpovědi
Kepler

Nevšiml, protože Google vůbec nepoužívám. Krátce jsem zkusil jejich prohlížeč i vyhledávač, ale nevyhovují mi. Svátek „národní den svobody“ ostatně neznám.

briketka10

No já už to vím od 00:01 hod.
Den svobody mě nezajímá a
nezajímal mě ani tehdy.
Nemohla jsem se dostat kvůli
náporu studentů ze škol domů.
Na Dejvické ulici byly zástupy
a nikdo nevěděl co se děje.
A co si vycinkali? My staří na
tu jejich svobodu nemáme.

Mc Merkurion

… no tak někdo musí, když ostatní pečou hubník, těšej se na klobásu, chlastaj, nebo si jen užívaj volnýho dne (… ne, nevšiml, první kartu otevírám na seznamu, a na tom malým to je takovej paskvil, že by mne nenapadlo, že to má něco společnýho s náma) …

autacek

Google v české mutaci ano, má na dny své celé české oddělení.

independent

To je zajímavé že ta „revoluce“ vyšla zrovna na den studentsva. To komunisti uměli zrušit svátek tím že na ten den zavedli jiný. Další důkaz toho že to pustili sami dobrovolně a teď se mají ještě líp

Kepler

Není to zajímavé, bylo to zákonité. Kdy jindy byla lepší příležitost, než při vzpomínce na Opletala? Neznám komunistu, který by pod sebou dobrovolně podřízl větev.

ivzez

@Kepler: Já také ne, ale jak jinak do češtiny přeložit
„czech-republic-national-day-of-freedom-2017“?

Kepler

Překlad je správný, ale právě proto google nemám rád, protože tam moc žvatlají anglicky 🙂

ivzez

Vaši odpověď ohodnotím až zítra,
dneska už jste dostal maximální počet ohodnocení…