Kepler

Všimli jste si někdo podoby jména Putin a Rasputin?

Třeba je to taky reinkarnát. Akorát na vyšší úrovni. Rasputin oblbnul carovu manželku, zatím co se car jal osobně velet svým jednotkám ve Světové válce. Putin se snaží oblbnout celý svět, taky provokuje, taky je to imperialista, taky likviduje své nepřátele (novičokem) a má prý sídlo u Černého moře za miliardy (podle k smrti prakticky odsouzeného oponenta Navalného). Da zdrastvujet novyj car KGB!

https://www.fre­epik.com/free-photo/3d-render-us-import-tarrifs_2730398.htm

Nejlepší odpověď
marci1

Má něco společného Putin a Rasputin? Jen slovně – zatímco Putina cesta poutá (Putin je Poutník nebo Pocestný), Rasputin se rozpoutal a nese význam ve smyslu „volnomyšlenkář“ nebo „rozkošník“. 🙂

https://www.mu­zivcesku.cz/jme­na-svetovych-lidru-ceskem-zneni-vladne-prebinda-poutnik-bohdanova-dlouhy/

Další odpovědi
annas

Nad příjmeními jsem nepřemýšlela, protože neznám ruskou etymologie. Jen podle znalosti ruských slov.

Odhaduji původ příjmení í Putin, Ras – putin – ras/raz _ stejně jako v češtině – rozdělit – třeba rozdíl mezi cestami obou jedinců.

Putin mně připomíná akic cestu, rusky puť. Muž, který někam kráčí, někoho vede na cestě., cestuje atd.

Zajímala mě etymologie tohoto příjmení. To, co jsem napsala, je asi 12. verze možnosti původu.

Další verze
Verze 10 – Putin je synem rybáře z Pomeranian (Karelia, Arkhangelsk region) s vlivem staré finštiny a švédštiny. Put je ryba, rybář. Ying (ting) – syn

Verze 10 – pute – to. krocan

Verze 13 – cesta – Putin je muž na cestě někam. Tato verze původu, která se nejvíce používá, je pravdlivá?

Verz 1 – původ z čuvašského jazyka – ponořte se, uvízněte. – Nejvíce hlasů.

Exisstuje 35 verzů možného plvodu.

https://names­.neolove.ru/las­t_names/15/pu/pu­tin.html

Rasputin

Jedna z možností původu

Příjmení Rasputin je odvozeno od přezdívky Rasputin. Vrací se k běžnému podstatnému jménu „zhýralost“ – „nemorální, smůla“ a „bezcenné, nemocné, nemocné“. Jako osobní přezdívka však toto slovo nemusí souviset se skutečnými vlastnostmi osoby.

Protože Slované byli docela pověrčiví, a proto mohli své dítě nazvat Rascalem, aby ho ochránili před zlými duchy, kteří by si nechtěli vzít nemocné, špatné, ošklivé dítě. Je možné, že přezdívka Rasputy pochází ze slova „raskut“ ve smyslu „doby roku, kdy se silnice zhoršují pro cestování, doby dešťů a bláta“. Proto darebák mohl být nazýván dítětem narozeným v takové době. Rasputin, nakonec dostal jméno Rasputin.

https://names­.neolove.ru/las­t_names/16/ra/ras­putin.html

Význam písmen v příjmení Rasputin
P – proaktivní, egocentrický, inteligentní, sebevědomý, nezávislý, konfliktní.
A – proaktivní, egocentrický, ambiciózní, impulzivní, kreativní, čestný.
С – ambiciózní, impulzivní, zdrženlivý, inteligentní, pragmatický, opatrný.
P – zdrženlivý, pragmatický, sebevědomý, pilný, opatrný, askeze.
Wu je rozlišovací, vnímavý, kreativní, čestný, veselý, duchovní.
T – vášnivý, bystrý, kreativní, čestný, konfliktní, duchovní.
A – vášnivý, vnímavý, inteligentní, kreativní, nerozhodný, ponurý.
H – společenský, hovorný, kreativní, ponurý, pilný, konfliktní.

https://imena-znachenie.ru/fa­milii/rasputin­.html

Источник: https://names­.neolove.ru/las­t_names/16/ra/ras­putin.html © NeoLove.ru

Speed77

Já si všiml podobné znění i u jmén Lenin, Stalin a Putin. Hezky se rýmují. :D Do trojice všeho…
Rasputin je jen taková zajímavá, tajemná a trochu „černá“ kapitola v životě Mikuláše II.
Ale Lenin, Stalin to je o něčem jiném…

aliendrone

To si piš že ANO! :D :D :D
Já už dááávno prudil s tím (ještě v dobách, kdy ho zvolili poprvé a nikomu nevadil), jestli ten Rus Pustin a Rasputin nemají (s vyjímkou rusmenství) něco společného. Ale asi nic významného, bo Rasputin byl prý pěkný erotoprasák, tudíž by měl MNOHEM BLÍŽ než k Putinovi HÁDEJ KE KOMU? ;) :D :D

To jsem zvědaff, esli na to přijdeš. ;) :D :D

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

Speed: no jo, ti ale mají společnou jen koncovku – in, jako většina Rusů. Přesto nejsou IN 😊

Speed77

Většina Rusů…? :P Zase až tolik jejich jmen/přijímení na in nekončí, určitě ne většina.
Tohle jsou podle mě častější koncevky v jejich jménech: on/ov, an/ov, ov, j/ev, ěv, an, o, skij, drtivá většina (přijímení) končí na -ov.

aliendrone

Pro Keplera >>> Gagarin!
Pro Speeda77>>> Chruščov!

Mně ale z rusáků nejvíce bere Benzin Petrolejovič Nafěnko. ;) :D :D

marci1

A já? Nas Ne Dagoniat 🙂
https://www.y­outube.com/wat­ch?v=G335DVVsB3M