Avatar uživatele
NEnym

Všimli jste si? Minulý týden ošklivo,pak se na víkend udělalo hezky a sotva začíná nový týden, už je zase ošklivo… 😉

Dotaz hlavně pro ty, kteří s oblibou tvrdí, že je v prac. týdnu hezky a na víkend se „vždycky“ počasí pokazí…

Zkusme si všímat věcí víc objektivně – nejenom když nám nevyhovují…
Doplňuji:
Doplnění pro „DěduLoudu“ a „johana 65“:

já vám to přesvědčení neberu, dokonce s vámi i souhlasím, nicméně musím konstatovat, že JSTE OČIVIDNĚ NEPOCHOPILI SMYSL OTÁZKY!

Právě proto, že:

  1. je každý den krásný bez ohledu na počasí a den v týdnu (DědoLoudo)

2)a počasí neporučíš „johano65“

tak ten dotaz byl položen. Byla to čistá ironie, která mne k položení dotazu vedla a měla směřovat právě těm, kteří to tu (a v životě vůbec) stále dokola řeší. Ale jen když je o víkendu ošklivo. A když je to naopak, a teď o víkendu to právě naopak bylo, tak jsem využil situace a rejpnul jsem si…

Čtěte pořádně a zamyslete se někdy nad dotazem – nestačí jen mechanicky odpovídat…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: NEnym

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? GM, flodur, johana 56, tom004, funky před 4762 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Děda Louda

Stejná otázka každý týden. Nezasloužilo by to nějakou zvláštní prémii?
Na světě je krásně, počasí na to nemá žádný vliv, nikterak s tím nesouvisí. Je to, ostatně jako všechno, jenom v lidech.
Angličani hovoří o počasí, když není o čem mluvit. Česky se tomu říká mlácení prázdné slámy.
Doplňuji:
K mosoj:
Statistika je mocná čarodějka a je zase jenom na lidech, jak zpracují posbíraná data. V mnoha případech lze na základě téhhož statistického souboru dojít ke zcela opačným závěrům. Záleží jenom na výběru dat a jejich zpracování. Z toho pak dodatečně vznikají nejrůznější teorie a nastává boj zastánců jejich jednotlivých směrů.

Tolik k ENymově ironické otázce pro ty, kteří jsou nespokojení i s takovou věcí, jako je existence a proměnlivost počasí.

Upravil/a: Děda Louda

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
johana 56

Počasí je to jediné,čemu se nedá poručit ani ho podplatit.A proto je takové,jaké je.
Doplňuji:
To,že beru počasí takové,jaké je,znamená:
Je středa,krásné počsí-sednu na kolo,nebo pracuji venku.
Je víkend,prší-najdu si práci nebo zábavu doma.

Upravil/a: johana 56

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Názory vám neberu ale statisticky to už je viditelné.
Shodou okolností nedávno o tom mluvila paní Honsová v televizi.
Dokonce to bylo i podrobeno nějakému zkoumání či analýze. Protože počasí žádnou týdenní periodicidu nemá, načež takovou která kopíruje kalendář, bylo konstatováno, že to může souviset s průmyslovou činností.
Přes týden je vysoká produkce exhalací a prachu. Prach a exhalace tvoří kondenzační jádra vody způsobující déšť. Přes víkend není taková produkce exhalací a proto tolik neprší. Tolik Dagmar Honsová v televizi.

Když nic jiného tak statistika určitě ironie není a má velkou vypovídací a dokumentační schopnost, bez ohledu na osobní priority kohokoliv.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
GM

To je úplně normální. Pracuji v nepřetržitém provozu, když jsem v práci, je krásně, kdy mám volno, je hnusně. O víkendu jsem byla v práci, teď mám volno, od středy bude zase hezky, to jdu do práce.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dědapetr

Ať je teplo,nebo zima na světě je stejně prima.Dobrou náladu neovlivňuje počasí,ale lidé.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Počasí je v pohodě. Jen pršet,by mohlo podstatně víc. V lese je sucho a to houbičkám nesvědčí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BEAES

Lidé budou stále nespokojení, na všem najdou chybu. jen málokdo se umí radovat z maličkostí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
SajmonModer

Je to takové APRÍLOVÉ počasí, no.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Já...

MOSOJ: Oponuješ tazateli sice hezky, ale úplně blbě. Stále si nepochopil smysl otázky.

Vysvětlím:
Dotaz směřoval k tomu, že si lidi VĚTŠINOU stěžují (a neoprávněně), že o víkendu bývá ošklivě a deštivo. A tazatel na to chtěl očividně poukázat, že to tak není, že i o víkendu bývá hezky (a velmi často), jen si to ty lidi neuvědomí, když je hezky. Uvědomí si to jen, když je víkend zrovna deštivý…

A ty tu, prostřednictvím Honsové, statistik, výzkumů a analýz tazateli OPONUJEŠ, ale vlastně se STEJNOU MYŠLENKOU, NA KTEROU TU TAZATEL SÁM POUKAZUJE!!!
Uvědomuješ si už teď, že neoponuješ, ale VLASTNĚ POTVRZUJEŠ MYŠLENKU TAZATELE?!?

Chce se zvolat: Proboha Mlho, o čem tu už dobrých 5 minut mluvíme?!?

Jestli si ani toto vysvětlení nepochopil, tak doporučuji tazateli, aby tuto otázku pro jistotu uzavřel, protože by mohla přijít další „pseudoodpověď“ s teorií „Velkého Třesku…“

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek