NEnym

Všimli jste si? Minulý týden ošklivo,pak se na víkend udělalo hezky a sotva začíná nový týden, už je zase ošklivo… 😉

Dotaz hlavně pro ty, kteří s oblibou tvrdí, že je v prac. týdnu hezky a na víkend se „vždycky“ počasí pokazí…

Zkusme si všímat věcí víc objektivně – nejenom když nám nevyhovují…
Doplňuji:
Doplnění pro „DěduLoudu“ a „johana 65“:

já vám to přesvědčení neberu, dokonce s vámi i souhlasím, nicméně musím konstatovat, že JSTE OČIVIDNĚ NEPOCHOPILI SMYSL OTÁZKY!

Právě proto, že:

  1. je každý den krásný bez ohledu na počasí a den v týdnu (DědoLoudo)

2)a počasí neporučíš „johano65“

tak ten dotaz byl položen. Byla to čistá ironie, která mne k položení dotazu vedla a měla směřovat právě těm, kteří to tu (a v životě vůbec) stále dokola řeší. Ale jen když je o víkendu ošklivo. A když je to naopak, a teď o víkendu to právě naopak bylo, tak jsem využil situace a rejpnul jsem si…

Čtěte pořádně a zamyslete se někdy nad dotazem – nestačí jen mechanicky odpovídat…

Nejlepší odpověď
Děda Louda

Stejná otázka každý týden. Nezasloužilo by to nějakou zvláštní prémii?
Na světě je krásně, počasí na to nemá žádný vliv, nikterak s tím nesouvisí. Je to, ostatně jako všechno, jenom v lidech.
Angličani hovoří o počasí, když není o čem mluvit. Česky se tomu říká mlácení prázdné slámy.
Doplňuji:
K mosoj:
Statistika je mocná čarodějka a je zase jenom na lidech, jak zpracují posbíraná data. V mnoha případech lze na základě téhhož statistického souboru dojít ke zcela opačným závěrům. Záleží jenom na výběru dat a jejich zpracování. Z toho pak dodatečně vznikají nejrůznější teorie a nastává boj zastánců jejich jednotlivých směrů.

Tolik k ENymově ironické otázce pro ty, kteří jsou nespokojení i s takovou věcí, jako je existence a proměnlivost počasí.

Další odpovědi
johana 56

Počasí je to jediné,čemu se nedá poručit ani ho podplatit.A proto je takové,jaké je.
Doplňuji:
To,že beru počasí takové,jaké je,znamená:
Je středa,krásné počsí-sednu na kolo,nebo pracuji venku.
Je víkend,prší-najdu si práci nebo zábavu doma.

mosoj

Názory vám neberu ale statisticky to už je viditelné.
Shodou okolností nedávno o tom mluvila paní Honsová v televizi.
Dokonce to bylo i podrobeno nějakému zkoumání či analýze. Protože počasí žádnou týdenní periodicidu nemá, načež takovou která kopíruje kalendář, bylo konstatováno, že to může souviset s průmyslovou činností.
Přes týden je vysoká produkce exhalací a prachu. Prach a exhalace tvoří kondenzační jádra vody způsobující déšť. Přes víkend není taková produkce exhalací a proto tolik neprší. Tolik Dagmar Honsová v televizi.

Když nic jiného tak statistika určitě ironie není a má velkou vypovídací a dokumentační schopnost, bez ohledu na osobní priority kohokoliv.

GM

To je úplně normální. Pracuji v nepřetržitém provozu, když jsem v práci, je krásně, kdy mám volno, je hnusně. O víkendu jsem byla v práci, teď mám volno, od středy bude zase hezky, to jdu do práce.

dědapetr

Ať je teplo,nebo zima na světě je stejně prima.Dobrou náladu neovlivňuje počasí,ale lidé.

tom004

Počasí je v pohodě. Jen pršet,by mohlo podstatně víc. V lese je sucho a to houbičkám nesvědčí.

BEAES

Lidé budou stále nespokojení, na všem najdou chybu. jen málokdo se umí radovat z maličkostí.

SajmonModer

Je to takové APRÍLOVÉ počasí, no.

Já...

MOSOJ: Oponuješ tazateli sice hezky, ale úplně blbě. Stále si nepochopil smysl otázky.

Vysvětlím:
Dotaz směřoval k tomu, že si lidi VĚTŠINOU stěžují (a neoprávněně), že o víkendu bývá ošklivě a deštivo. A tazatel na to chtěl očividně poukázat, že to tak není, že i o víkendu bývá hezky (a velmi často), jen si to ty lidi neuvědomí, když je hezky. Uvědomí si to jen, když je víkend zrovna deštivý…

A ty tu, prostřednictvím Honsové, statistik, výzkumů a analýz tazateli OPONUJEŠ, ale vlastně se STEJNOU MYŠLENKOU, NA KTEROU TU TAZATEL SÁM POUKAZUJE!!!
Uvědomuješ si už teď, že neoponuješ, ale VLASTNĚ POTVRZUJEŠ MYŠLENKU TAZATELE?!?

Chce se zvolat: Proboha Mlho, o čem tu už dobrých 5 minut mluvíme?!?

Jestli si ani toto vysvětlení nepochopil, tak doporučuji tazateli, aby tuto otázku pro jistotu uzavřel, protože by mohla přijít další „pseudoodpověď“ s teorií „Velkého Třesku…“