annas

Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Či platí? Aby si byli všichni rovni, musí být někteří křivější?

  1. Větu v podobném duchu jako v otázce napsal ve svém románu Farma zvířat spisovatel George Orwell. A zněla „Všechna zvířata jsou si rovna, ale některá jsou si rovnější. –
  2. Jan Sobotka v knize „ Ne všichni, kdo myslí, píší knihy.A ne všichni, kdo píší knihy, mysl řeší rovnost jinak“ myšlenku uvádí takto: „Abychom si byli všichni rovni,musí být někteří z nás křivější.“.

------¨

Má pravdu autor?

"Vy nerozumní, kteří naříkáte na přírodu, vězte, že všechno zlé pochází z vás! Z těchto úvah vzešla Rozprava o původu a příčinách nerovnosti mezi lidmi.“ — Jean Jacques Rousseau

Zdroj: https://citaty­.net/temata/rov­nost/?o=new

Obrázek
https://pixaba­y.com/photos/se­ven-candles-lit-dark-lighting-1516796/

--
Upravila jsem otázku, jen drobná změna.
Všichni jsme si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Aby si byli všichni rovni, musí být někteří křivější. Shoduje se?

Nejlepší odpověď
led

Nemusia byť kriví, ale…
legenda hovorí o istom kráľovi, ktorý dal príkaz (nepamätám jeho meno, bolo to tak dávno, pradávno, alebo bolo to včera?):
„postavte všetkých do radu,
kto prečnieva, toho skráťte,
kto je malý, toho natiahnite“
Až budú ľudia cez kopirák, (pokiaľ kopirák vystačí), budú si všetci rovní, fyzicky aj duševne. Ale, kto vypne kopírku?

Další odpovědi
Tabea

Ano, protože nikdy si nebudeme plně ve všem rovni (sociální postavení, kapitál, jazyková vybavenost…) a ti, kteří to hlásají, jsou největší pokrytci. Orwell měl pravdu si myslím.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.