PatricieA

Vracíte nepoužité léčivo do lékárny? Dávají se zpět i prošlé léky?

Nejlepší odpověď
beer

Pokud mně lékař vysadí či změní lék, nepoužité (ne však prošlé) mu vrátím. Jsou totiž s doplatkem a tímto způsobem se péčí sestry dostanou zdarma k dalším pacientům.
Prošlé léky tím pádem nemám žádné.

Další odpovědi
cochee

Nepoužité vracím lékařce (teď mluvím o odborné, ne všeobecné), která jej zas „pošle dál,“ ale pokud mám doma něco starého prošlého, tak do lékárny.

Lucijej

U nás se snad ještě nestalo, aby nějaké léky prošly. Snad jen dezinfekce, ale tu používáme do vypotřebování. Akorát jsem dvakrát vracela nespotřebovaná antibiotika.

marci1

Nepoužité léky ( to se mi stává docela málo ) i prošlé léky odevzdávám do lékárny. Ta je odborně a ekologicky zlikviduje.

Andre5000

Také jsem slyšel o tom, že se prošlé léky mají vracet do lékarny. Jednou jsem to udělal, paní magistra se na mě dívala jako kdyby spadla z višně, jako co to vlastně po ní chci. Od té doby prošlé léky normálně vyhazuju do odpadků.

Dochy

Prošlé jedině do lékárny. Kdo to vyhazuje do komunálního odpadu je d… a i…
Vracel jsem v několika různých lékárnách a nebyl s tím problém. Když jsem se ptal na podrobnosti, tak paní povídala, že maj spešl kontejner a asi jednou týdně jim to firma vyváží. A v současné době mají lékárny povinnost odebírat léky zpět.

Měli byste si uvědomit, že se jedná o nebezpečný odpad a pokud to vyhodíte do popelnice, nemůžete vědět kam se dostane. Jde o zamoření půdy, vod, nebezpečí že se někde dostane k dítěti,…
Pokud to donesete do lékárny, postarají se o bezpečnou likvidaci.

Pokud máte nespotebované a neprošlé léky a vezmou vám je u dokora pro „recyklaci“ 😉 je to fajn. Ale mám pocit, že je to také sporné a proti nějakým předpisům… Ale já vám v tomto fandím.

mosoj

Nic nevracím. Buď to použiji nebo vyhodím.Ty také moč neodnášíš do sběrných surovin.

http://ona.id­nes.cz/zenska-hormonalni-antikoncepce-zvysuje-riziko-rakoviny-ale-u-muzu-1pn-/zdravi.aspx?c=A120724­_100451_zdravi_pet

suaeda

Staré a nepoužité léky nevracím. Ani jsem zatím v lékárně nikoho neviděl, že by je chtěl vracet. Možná by to chtělo zkusit konkrétně u nejrozšířenější sítě lékáren v Čechách – Dr. Maxe.

klob1

Já jak ,které léky vracím..A prošlé také,nepatří do popelnice,mohou děti najít nebo zvěř!takže lékárna.
Jinak většinou jsou už léky na počet dní užívání,takže se musí využívat všechny,nezbu­dou.Dneska se šetří nej ako dříve..takže stát,že něco zbude,je nemožné..