zvonisek

Vracejí se někomu z vás duše zemřelých?

Já je někdy vidím. Jo u psychologa se léčím. Někteří citliví lidé to tak mají. Psycholog je taky vidí.

Nejlepší odpověď
annas

Duše zemřelých se objevují 1. listopadu, duše všech, kteří jsou již v nebi, se vracejí na zem. Ze tmy na světlo, proto se zapalují svíčky, v minulosti se na hrob kladlo i oblibené jídlo a živí s „mrtvými“ strávili den.

Další den, tj. 2. 11. se slaví Dušičky, tedy se vzpomíná na ty, kteří jsou ještě v očistci.

V oba dny příbuzní i známí naštěvují vyzdoboené hroby, také e zapalují svíce a vzpomíná se na zesnulé. Peklo se i pečivo, zvané dušičky.

Tradice vzpomínek na zemřelé zůstala, i když už málokdo věří v tradici, které vznikla kdysi v minulosti.

Takže může věřit, že se k vám dne 1. 11. vrátil duše někoho blízkého. Když je vidíte jindy, říká se, že byste je měla žádat o odpuštění, jejich duše nemá klid.

Další odpovědi
Drap

Jak asi vypadá taková duše, kterou celá vědecká obec popírá?

dudu

Nic není nemožné. Někteří vědci nevylučují, že lidská duše je energetický holografický náboj, který se uvolní z těla zemřelého a poté ho do své náruče přijme matka Gaia.

Michala11

Jasně že. Chodíme za nimi jen jednou do roka na dušičky a pak se divíme, že musí tedy ony za námi. Na tom přeci není nic divného. Nemám ten dar je vidět, ale vím o nich, protože to chtějí. Nestraší, jsou hodní a já je respektuju.

EKSOT123

Já je sice neviděl, ale pokud by se udělal průzkum u takových křesťanů, tipl bych si, že aspoň jednou v životě se s nimi setkalo tak 5 –10% věřících. Třeba moje máma se pravidelně modlila za duše v očistci a jednou se jí vrátila její zemřelá tetička poděkovat. Podobné zkušenost má třeba můj švagr a další.

Zvonisku, když se ale zamýšlím nad tvými problémy, domnívám se takto: Sice o duších nemáme žádné zaručené informace, ale logicky by to mělo být takto: Duše by se normálně neměly jen tak potulovat a plašit lidi. Měly by buď odpykávat v očistci, nebo čekat na tu horší variantu, eventuelně jít přímo do nebe.

Ale i kdyby duše měly povoleno se potulovat, tak dobré duše by se ti bezdůvodně neukazovaly, zvlášť, pokud vědí o tvých psych. problémech., což vědí. Duše se ojediněle mohou ukázat, aby někomu poděkovaly za modlitby, nebo někoho poprosily o modlitbu, eventuelně aby někoho varovaly, že jde v životě po špatné cestě, aby se polepšil.
v tvém případě se mi zdají pravděpodobnější tyto dvě varianty : b)buď jde o zlé duše, nebo dokonce zlé duchy, tzn. padlé anděly, kteřý se lstivě maskují a vydávají za někoho jiného b) nebo jde o halucinace a projev nemoci, – mozek má velké schopnosti samostatné činnosti, jak to známe třeba ze snů.
Z toho vycházej. Pozorně přemýšlej, co ti radí lékař či psychiatr a možná zkus pro jistotu ještě jiného psychiatra, event. se svěř i nějakému knězi – ten by také mohl dobře poradit. Já bych bez bližších informací o tobě myslel takto: Ve chvílích přehnaných obav a vidění se začni modlit, Pán Bůh je ti vždy nablízku. Jinak se zaměř buď na učení, nebo si najdi nějaký koníček, dobrý je i sport, tanec apod. Ale asi se budeš muset smířit s tím, že tě tvé problémy budou provázet životem a obrnit se, vyhlásit jim bitvu – žít normální život a používat rozum. Osobně bych ti k tomuto nepříjemnému údělu přál aby to byl život doprovázený důvěrou v Boží blízkost a dobrotu.

EKSOT123

Sice s názorem Annas úplně nesouhlasím, ale její rady jsou asi to nejlepší, co v dané situaci dělat – modlitba. Ať už za dušičky, nebo za ochranu proti zlému a Boží blízkost.
Zneklidňuje mě vyjádření psychologa, že duše taky vídá. Buď to dělá z celkem čestných pochopitelných důvodů, nebo patří k vyjímečným osobám s posláním se za ně modlit,…
ale bohužel se u tlupy, která si hrdě říká psychologové, poslední dobou rozmáhají zdánlivě velmi efektivní metody moderního šamanismu. Radši bych zkusil i jiného psychologa či kněze. Neříkám ale, že tenhle je špatný, jen nevím.