Avatar uživatele
Sindy

Volební právo – věkový limit

Dobrý den, zajímalo by mě,jaký názor na to má většina z nás. Všichni víme, že u nás je dolní hranice volebního práva nastavena na 18 let – a co horní hranice – proč ji nemáme. Není to tak, že bych něco měla proti seniorům-vůbec!Ale když moje mamka před lety pracovala v domově důchodců při každých volbách tam naběhli Komunisti a bratříčkovali se se seniory-ti je pak šli volit!!!2.věc některým z nich už je jedno,co bude(kdykoli mohou…)tak proč by měli zasahovat do naší budoucnost…Mám 90 letou babču-a ta se mě jen zeptá co má volit a už to neřeší.Předem se všem omlouvám za můj agresivnější postoj.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? iwetax před 5210 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kenyrts

Můj názor je dlouhodobě jasný:dolní hranici nastavit na 21.let a horní hranice by kopírovala léta odchodu do důchodu.Mělo by to tak být,když je člověk v aktivním věku měl by právo volit a potom by byl na vejminku,ale to samé bych udělal i u POLITIKŮ.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Nuk nuk

Dolní hranice je jasná, tu udává počátek plnoletosti, kterou je završený 18. rok. Nevím ale proč by měla existovat horní hranice a pokud tak rozhodně ne obecně. Máte zajisté pravdu, že někteří staří lidé už jaksi nejsou úplně soudní a nechají se snadno přesvědčit podobnými aktivitami kterékoliv strany. Ne ale všichni devadesátiletí lidé jsou takhle „mimo“, znám hodně lidí, kteří už jsou v důchodu nějký ten pátek a to byste koukala, jak jim to myslí. Bohužel jsou mezi nimi i tací, kterým to myslí, ale ty komunisty volí i bez agitace – z přesvědčení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek