Sindy

Volební právo – věkový limit

Dobrý den, zajímalo by mě,jaký názor na to má většina z nás. Všichni víme, že u nás je dolní hranice volebního práva nastavena na 18 let – a co horní hranice – proč ji nemáme. Není to tak, že bych něco měla proti seniorům-vůbec!Ale když moje mamka před lety pracovala v domově důchodců při každých volbách tam naběhli Komunisti a bratříčkovali se se seniory-ti je pak šli volit!!!2.věc některým z nich už je jedno,co bude(kdykoli mohou…)tak proč by měli zasahovat do naší budoucnost…Mám 90 letou babču-a ta se mě jen zeptá co má volit a už to neřeší.Předem se všem omlouvám za můj agresivnější postoj.

Nejlepší odpověď
kenyrts

Můj názor je dlouhodobě jasný:dolní hranici nastavit na 21.let a horní hranice by kopírovala léta odchodu do důchodu.Mělo by to tak být,když je člověk v aktivním věku měl by právo volit a potom by byl na vejminku,ale to samé bych udělal i u POLITIKŮ.

Další odpovědi
Nuk nuk

Dolní hranice je jasná, tu udává počátek plnoletosti, kterou je završený 18. rok. Nevím ale proč by měla existovat horní hranice a pokud tak rozhodně ne obecně. Máte zajisté pravdu, že někteří staří lidé už jaksi nejsou úplně soudní a nechají se snadno přesvědčit podobnými aktivitami kterékoliv strany. Ne ale všichni devadesátiletí lidé jsou takhle „mimo“, znám hodně lidí, kteří už jsou v důchodu nějký ten pátek a to byste koukala, jak jim to myslí. Bohužel jsou mezi nimi i tací, kterým to myslí, ale ty komunisty volí i bez agitace – z přesvědčení.