hosajda

Volby 2022 plná moc

Ahoj. Prosím o radu. Nemůžu se dostavit 23.ani 24. září k volbám. Můžu někomu dát plnou moc, aby za mě hlasoval? Jestli ano, prosím o nějaký vzor plné moci kterou bych měl sepsat. Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
Pepa25

Nelze. Volební právo je podle Ústavy ČR přímé, bez zprostředkovatelů.

Další odpovědi
Dochy

Pokud se nemýlím, tak hlasovat u nás je možné pouze osobně. To co poslal ten sprosťák je jen plná moc pro převzetí voličského průkazu.

Disraeli

No to je hrůza… celý systém se zbortí, když nebudeš volit. :D Bože, to nemůžeš vynechat jedny (komunální) volby?
Když tě to tak mrzí a trpíš na to nějakou úchylkou, či občanskou „povinností“ vždy volit, tak finančně a jinak podporuj kampaň, propagaci – i vlastním úsilím. To vydá za víc než jeden hlas. ;)

osratykolik

https://www.mes­tosluknov.cz/ga­llery/clanky13305/plna­_moc_-_volby_do_pos­lanecke_snemov­ny_2021.pdf

hosajda

Všem děkuji za odpověďi. Hlavně pak uživateli- Disraeli- děkuji za rozbor. Otázka zněla úplně jinak, ale to nevadí. 👍

Disraeli

Je to k zamyšlení nad zbytečností volení, dobrá rada je hlavně v závěru (podpoř propagaci, „svoje lidi“), jinak je zbytečné opakovaně psát, co už zodpověděli jiní uživatelé… mají pravdu, tak proč to psát znova. Nikdy jsem nepochopil, proč tady uživatelé píší zcela stejnou odpověď – i ve stejném znění – která už je tam řečena někým jiným. ;) Ale když ti to udělá radost: Zde můžeš hlasovat pouze ty, přímo osobně, zástupce na tohle mít nemůžeš. Takže buď přijedeš/dostavíš se a odvolíš nebo volit zkrátka nebudeš.
Ale teoreticky můžeš přemluvit nějakého svého známého – nevoliče, ať volí tvoje favority, když ty zrovna nemůžeš.

osratykolik

Dochy: a ti co hlasují korespondenčně podle tebe hlasují jak? Nebudou náhodou hlasovat tak, že hlasovací lístek spolu s VOLIČSKÝM PRŮKAZEM vloží do doručovací obálky a tento dopis zašlou obecnímu úřadu nebo zastupitelské­mu úřadu?

Pepa25

Co to melete, jaké korespondenční hlasování??! Jakékoliv pokusy o něco takového (nebo nedejbože elektronické hlasování) důchodci ihned torpédují, to u nás nikdy nebylo a bohužel asi ani nebude.