Avatar uživatele
anonym

Volali jste někdy o pomoc a mysleli to vážně?

Na formě nezáleží. Křičet se dá i potichu.
Doplňuji:
Taky jsem volal záchranku.Ležel na chodníku,lidé jej málem překračovali,těžký nezájem.Takovou bezmocnost a nenávist jsem už díkybohu nezažil.Všechna pomoc marná,když přijeli,docela rychle a byli dvě,byl už mrtvý.
Tenkrát nebyli mobily,kdyby byly,určitě by si to někdo vyfotil a já bych seděl ještě dnes.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? annas, KdoSiOdJinud před 5001 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Nejen potichu,ale i mlčky,vážně jsem to myslela a čekala,že se stane zázrak a někdo mi pomůže,nikdo mi nikdo nepomohl. To bych asi musela křičet,ale ani tak tomu moc nevěřím.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
annas 2

Já už několikrát. Jednou to vypadalo tak, jak jste uvedl Vy.

Jinak u nás na pracoviště jezdívala sanitka nejméně 2× týdně. Jedna dívenka trpěla epileptickými záchvaty. Několikrát se před mýma očima sesypala, jednou nečekaně, takže jsme spadly obě. Když se zhroutila, stačilo vytočit 155 – představit se xxx a a spojovatelka reagovala – jméno nemusíte hlásit. Opět Eva xxx?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
KdoSiOdJinud

Jednou když jsem na vodě zůstal ve vestě pod lodí a nemohl jsem dýchat jsem potřeboval skutečně pomoc a poprvé jsem snad skutečně spolehal že mi někdo pomůže, ale křičet nebo tak něco to zatím nikdy adoufam že nebude ani třeba 🙂

Jinak co se netýče mně ale jiného člověka tak jsem záchranku volal několikrát – není to hezký pocit a tu pomoc opět vyžadujete a doufáte

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Nikdy jsem o pomoc pro sebe ani pro jineho nepotrebovala,tedy aspon zatim. Zato obdivuju deti,ktere duchapritomne reaguji,zatimco dospeli leckdy koukaji a nevedi co maji delat.To je potom smutne.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Miroslavst

Ano, několikrát. Naštěstí vždy jen jako svědek události a aktivní pomocník.
Však jsem to už myslím psal, jak jsem byl v globusu před vánoci. Určitě pamatujete v brně, jak zloděj střelil do krku pracovníka ochranky. Je to už hodně dávno. To jsem volal rychlou. spokojen jsem nebyl. Dlouho to trvalo a doktor přišel jak z procházky. a nejvíce mě překvapilo jednání hypermarketu, kde neměli na informacích, které byly asi 10 m od místa ani lékárničku. Dalším negativním postřehem bylo, když se nad nás asi tři lidi, co jsme se snažili pomoci nahnul člověk v civilu, ukázal placku kriminální policie a optal se co se tady stalo. Bez jakéhokoli náznaku pomoci.

Bohužel to dopadlo špatně. Ono průstřel krku je složitý.

Tato by mě zajímalo kam jsi se s číslem 120 dovolal? Že by přesný čas?
Nevolal jsi náhodou 112?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

ano, v tom doslovném slova smyslu. Bylo mi 12 a ztratil jsem se na školním vejletě s gymnáziem při nočním orientačním závodě. Naštěstí jsem volal o pomoc jen proto, že jsem nemohl najít cestu, nic vážnějšího mi nebylo. Slyšel mě místní hajný v blízké hájovně, ale jelikož přesně nevěděl, odkud to přichází, došel jsem dřív k hájovně sám. Tou dobou už mě hledala policie – prý jsem se tehdy stal obětí největší policejní bleskové akce v Severočeském kraji ;{)> – , ale než mě našla, uplynula ještě bezmála další hodina… hajnej je prej alespoň zavolal a nasměroval ;{)>

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Tata

Ano volal. Je to jen dva měsíce, kdy se nám po panelákové chodbě začal šířit kouř z bytu souseda. Volal jsem číslo 120 a přivolal pomoc. Během pěti minut přijeli hasiči, záchranka a policie. Bohužel vše bylo marné. Zase jeden zkušený kuřák si zapálil cigaretu před spaním a netušil, že je to cigaret před spánkem nejdelším.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Čarodějnice

při povodních v 2002Jsem dělala první pomoc při infarktu.Byl na mol opilí a já v 9měsíci.Na umělé dýchání si do této doby bohužel pamatuji hodně jasno ten to zážitek se vyčistit z hlavy nedá.Lékaři přijeli až na podruhé protože si mysleli že volají ožralí.Jinak jsem byla nucena volat víckrát ale bohu dík už s klidnějším postupem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek