Reganois

Vnímáte Severoatlantickou alianci jako garanci mezinárodní bezpečnosti, bezpečnosti i naší země jako člena?

Zdroj: https://pixaba­y.com/cs/vector­s/nato-vlajka-v%C4%9Btrn%C3%A1-r%C5%AF%C5%BEice-znak-26848/

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

ano

Něco přece musí stát jako protiváha vůči velmocenským ambicím Ruska a Číny. Proto taky nevypukla 3. sv. válka. Stejnou roli sehrálo i vlastnictví jaderných zbraní. Dnes si nikdo netroufá vyvolat celosvětový konflikt, protože by to automaticky vedlo i k likvidaci samotného agresora.

Další odpovědi
hapiky

ano

NATO je nejrespektovanější a nevětší vojenská aliance na světě. Být jejím členem je to nejlepší, co ČR mohla pro svou bezpečnost udělat.
Dovede si někdo představit, jak bychom dopadli, kdyby jsme měli nějakou formu aliance s Moskvou? To by se líbilo jen komunistům a jejich patolízalům. Jak by s námi Moskva zacházela? Stačí jen zaspomínat na Waršawský pakt.
Nějaká vojenská aliance Moskvy s Pekingem, nás nemusí příliš vzrušovat.

anonym

jiný názor

V období studené války tato aliance smysl měla.Dnes,už jsem na pochybách,zvláště při provokacích agresivního a rozpínavého Turecka vůči Řecku.Kde jsou ostatní členové?Nikdo Řecku nepomáhá,jen se vydávají bezcenná prohlášení.Jsem přesvědčen,že v případě přímé vojenské agrese vůči Řecku by Řecko dopadlo jako my v r.1938.

elkon

ano

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.