nedostupný

Vlhko v bytě, plísně na nábytku a stěně, alergie na plísně, výpověď smlouvy

Bydlíme ve 2+KK. Líbí se nám tu, avšak nám tady vadí jedna věc a to je nepřestávající vlhko v domácnosti.
U hlavních dveří je kaluž vody, kterou musím co třetí den vytírat. U okna je plíseň, v rozích místnosti veliké vlhké fleky (50–60cm na výšku, 30cm šířka). Na nábytku i zdi se dělá plíseň i přesto, že je tak 40cm od zdi. Pravidelně větráme, topíme. Od pronajímatelé jsme dostali odvlhčovač, který minimálně ne-li vůbec pomáhá, nehledě na to, že to odebírá proud a hlavně to řeší následek problému a ne příčinu.
Musím pořád čistit něco savem na plísně. Přítelkyně má POTVRZENOU ALERGII NA PLÍSNĚ.
Chceme se proto odstěhovat a dát výpověď z nájmu bez výpovědní lhůty (právě kvůli zdravotním komplikacím). Máme na to ze zákona právo? Vím, že je to hlavně o domluvě s pronajímatelem.

Odpovědi
elkon

Nikdo vás nemůže nutit v takovém prostředí bydlet. To co popisujete není byt, ale hodně „nepovedená stáj“. Pokud chcete zachovat zdraví, tak utíkejte co nejrychleji.

Pepa25

Nelze poradit, protože nevíme, jakou máte smlouvu (na dobu určitou, neurčitou, služební byt, bydlení u příbuzných ...........)