tatanka

Vlastním invalidní průkaz označený ZTP. Jak to je na placeném parkovišti? Platím či ne? Díky

Nejlepší odpověď
gecco

Je to jak kde – záleží totiž na majiteli parkoviště, zda poskytne držitelům ZTP (ZTP/P) nějaké výhody nad rámec daný zákonem (počet vyhrazených parkovacích míst pro tyto osoby).
Takže obecně – platíš, ale někde (možná) ne.
Vždycky se v konkrétním případě informuj.
😉

Další odpovědi
Emefej

Obávám se, že nikoliv. Zákon č. 361/2000 Sb. v § 67 sice uvádí několik výhod pro držitele průkazu ZTP, ale o placeném parkovišti tam nic není. To je soukromým podnikatelským subjektem.
Doplňuji:
Oprava první věty: Obávám se, že platit musíš.

Agneta

Jakožto nejznámější americký Indián Tatanka (Sitting Bull), siuoxský náčelník a svatý muž (wičháša wakȟáŋ)z lakotského kmene Hunkpapů, máš samozřejmě nárok…především v Americe :DDD

cukrar

Tatanko,
vlastnictví průkazu neosvobozuje placení parkovného. Ale jsou parkoviště, kde je označeno, že vozidla označena ZTP nemusí platit parkovné, někde mají slevu 50%.
Osobně se setkávám většinou s bezplatným parkováním, ale třeba parkoviště Karlova Studánka je 50% sleva.
U hradů a zámků většinou není parkovné pro ZTP zpoplatněno.